Hlavní navigace

HP Tronic se stane jediným majitelem Kasa.cz

17. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tuzemský distributor elektroniky firma HP Tronic oznámila, že se dohodla na odkoupení akcií od menšinových vlastníků společnosti Internet Retail, která provozuje e-shop Kasa.cz.

Společnost Internet Retail a.s., která provozuje internetový obchod Kasa.cz, míří do rukou společnosti HP Tronic. Ta patří mezi významné tuzemské distributory elektroniky. Podle informací, které dnes firma zveřejnila se HP Tronic stane jediným akcionářem internetového obchodu Kasa.cz a jeho slovenské mutace HEJ.sk. Dosavadní spolumajitelé společnosti Internet Retail Roman Novotný a Petr Šebek se podle iDNES.cz se rozhodli prodat svůj podíl ve výši 44 procent. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Změna vlastnických podílů je logickým vyústěním situace, kdy se již menšinoví akcionáři nepodílí na běžném chodu eshopu Kasa.cz a Hej.sk, uvádí HP Tronic v tiskové zprávě.

O vstupu HP Tronicu do firmy Internet Retail se spekulovalo už v roce 2008. Tehdy však ještě představitelé Kasa.cz informace o prodeji společnosti dementovali.

Informace o převzetí obchodu se nezakládá na pravdě, firma HP Tronic je náš dlouholetý obchodní partner a jeden z dodavatelů a jediná jednání s ním se týkají obchodních podmínek a spolupráce v oblasti logistiky, uvedla v listopadu 2008 marketingová ředitelka Kasa.cz Jana Součková pro server Podnikatel.cz.

Zápisy z pozdějších valných hromad ale prokazovaly, že HP Tronic se prostřednictvím své společnosti HP Invest stal majoritním akcionářem firmy Internet Retail. Například v listopadu 2011 držel HP Invest dle zápisu z valné hromady ve firmě Internet Retail 77 ks akcií, Roman Novotný 47 ks akcií, Petr Šebek 19 ks akcií, Tomáš Richter (až dosud výkonný ředitel Internet Retail) 5 ks akcií a konečně Tomáš Machalínek z HP Tronicu jednu akcii.

Právě Machalínek se stává novým výkonným ředitelem firmy Internet Retail. Zajímavé je, že HP Tronic nyní oficiálně potvrdil, že do Internet Retailu opravdu vstoupil už v roce 2008, když o Machalínkovi v tiskové zprávě hovoří jako o člověku, který byl při akvizici HP TRONIC v internetovém obchodě Kasa.cz a Hej.sk v roce 2008.

cif - debata 2

HP Tronic provozuje řetězce prodejen Euronics, Proton, eProton. V roce 2011 firma koupila od investiční skupiny  Benson Oak podnikatele Gabriela Eichlera výrobce elektrospotřebičů ETA.

Zdroj: tisková zpráva a iDNES.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).