Hlavní navigace

Hřebejk opět točí pro Českou televizi, chystá s ní Pět mrtvých psů

15. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Pět mrtvých psů je třetím pokračováním úspěšné detektivní série Detektivové od Nejsvětější Trojice. Navazuje na Případ pro exorcistu a právě natočenou sérii Modré stíny,” uvedl producent Jan Štern.

Česká televize pokračuje v úspěšné spolupráci s populárním režisérem Janem Hřebejkem. Ten pro ni začal natáčet kriminální sérii Pět mrtvých psů. Nepůjde o úplně nový formát, ale de facto o pokračování divácky úspěšného Případu pro exorcistu. Zájemci se tak opět mohou těšit na známý tým olomouckých kriminalistů. Autory scénáře jsou, stejně jako v předchozích trilogiích, Michal Sýkora a Petr Jarchovský. Do vysílání České televize už se přitom chystají Modré stíny Viktora Tauše. Hřebejkovu tvorbu jistě není nutné blíže představovat. V poslední době se podílel například na seriálu Až po uši pro prémiový kanál HBO.

Cloud23

Z ARCHIVU: Režisér Pupenda a Pelíšků Jan Hřebejk točí pro ČT detektivku Případ pro exorcistu

Pět mrtvých psů je třetím pokračováním úspěšné detektivní série Detektivové od Nejsvětější Trojice. Navazuje na Případ pro exorcistu a právě natočenou sérii Modré stíny. Zatímco v Modrých stínech se pohybujeme na půdě olomoucké univerzity a sledujeme vyšetřování vražd spojených s politickou korupcí, Pět mrtvých psů se přesouvá do světa pašování zvířat a psích zápasů. Stejně jako v obou předchozích sériích mají kriminální případy širší společenský rozměr a jsou výpovědí o prostředí, v němž se odehrávají, uvedl kreativní producent Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině Pět mrtvých psů vzniká.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).