Hlavní navigace

Hudební program Muzika CS prozatím nevysílá

3. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 5. 2010

Hudební program Muzika CS, který byl minulý týden představen českým novinářům, prozatím stále nevysílá. Na některých internetových fórech se objevují zmatené příspěvky diskutujících, kteří vůbec netuší, jaká je okolo této stanice situace. Program zahájil testovací vysílání minulé pondělí na satelitu, ovšem jeho šíření muselo být přerušeno vzhledem k technické kvalitě některých videoklipů.

ebf - tip do článku - debata

Společnost Film Europe, která je jejich provozovatelem, zjistila, že zatímco kvalita některých klipů byla dobrá, jiné pro změnu nebylo možné vůbec odvysílat. Na satelitu pak byl obraz nevyvážený, u některých videí se dokonce objevily technické problémy. Museli jsme tedy vysílání přerušit a poslat klipy k překopírování zpět do laboratoře, uvedla pro DigiZone.cz minulý týden výkonná ředitelka společnosti Ivana Sulíková.

Program začne opět vysílat, až se videoklipy dostanou do patřičné kvality a bude je možné distribuovat. Na satelitu není prozatím pro tento program místo. Šíření na pozici 23,5 st. východně by se uvolnilo v případě ukončení šíření programu Živa, který funguje na speciálním obchodním modelu, který není znám – stanice fungovala nejprve jako placený a později volně šířený kanál. Další možností je navýšení kapacity, ke kterému však může dojít až při podzimním rozšíření nabídky. Své místo už má Muzika CS jisté u Telefóniky O2 v produktu O2TV a také v síti RIO Media.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).