Hlavní navigace

Hudební soutěž Zpívá celá rodina se vrátí na obrazovku České televize v novém kabátě

25. 11. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Pěvecká soutěž, v níž se v každém dílu utkají tři rodiny, má jednoduchá pravidla. Zazpívají zástupci tří generací a nezáleží na tom, zda jsou v týmu děti, rodiče a prarodiče nebo tchyně.

Hudební soutěž, která vznikla jako programová novinka v roce 1975 v brněnském studiu Československé televize, zažije své vzkříšení. S jejím návratem počítá pro příští rok veřejnoprávní médium z Kavčích hor. Diváky jí bude provázet herec Václav Kopta, kterého budou moci zájemci vídat už od letošního 1. prosince v české verzi sitcomu Kancl. Česká televize tak rozpracuje myšlenku s pořadem, který už se na obrazovce prvního programu objevil loni, a to při příležitosti šedesátého výročí televizního vysílání u nás. Také premiérová řada bude vysílat pod dohledem brněnského studia.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česká televize bude mít svůj velký evropský večer, vrací se na Eurovizi

Rádi na tuto tradici navazujeme, jakkoli jsme samozřejmě celý pořad zaktualizovali a pojali jej moderně. Už loni se ukázalo, že diváci české původní formáty vítají. V době, kdy se jeden dva modely pěveckých soutěží šíří po celém světě, je návrat k něčemu jedinečnému, byť silně historickému, osvěžující, konstatoval kreativní producent České televize David Ziegelbauer. Stejně jako celá Česká televize je dnes pevně ukotvená ve dvacátém prvním století, ani pořad Zpívá celá rodina není možné pojmout jako čisté retro, doplnil moderátor pořadu Václav Kopta. Podle jeho slov bude „novinka“ určena všem generacím.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Jednička nasadí od prosince nový Cirkus Bukowsky a sitcom Kancl

Pěvecká soutěž, v níž se v každém dílu utkají tři rodiny, má jednoduchá pravidla. Zazpívají zástupci tří generací a nezáleží na tom, zda jsou v týmu děti, rodiče a prarodiče nebo tchyně se snachou či sestřenicí a vnoučetem. Písničky si soutěžící vybírají sami. Dramaturgie pořadu pouze dohlíží na to, aby se neopakovaly. Jedinou podmínkou je, aby všichni zpěváci, kteří v pořadu zazpívají za doprovodu živé kapely, byli amatéři. Každý z rodinných týmů pak bude mít svého patrona z řad profesionálních zpěváků. V těchto dnech Česká televize vyzvala diváky, aby svoje rodiny do soutěže přihlásili. První díl se bude točit už začátkem ledna. Vítězný tým pak vyhraje „dovolenou snů“.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.