Hlavní navigace

Hybridní vysílání HbbTV je u nás dostupné pozemně na omezeném území i z Polska

Lukáš Polák

Podobně jako Česká televize i její polská veřejnoprávní kolegyně začala nabízet v rámci pozemního vysílání aplikaci spojenou s takzvaným hybridním širokopásmovým vysíláním HbbTV.

Doba čtení: 1 minuta

Hybridní širokopásmové vysílání označované zkratkou HbbTV je dostupné pozemně na našem území nejen díky České televizi, ale v určitých oblastech ho lze naladit i od našich severních sousedů, a to konkrétně na prvním kanálu Telewizje Polska, který je šířen v tamním multiplexu 1 v HD rozlišení. Stejně jako naše veřejnoprávní médium i to polské nabízí v rámci HbbTV aplikaci týkající se právě probíhajícího mistrovství Evropy ve fotbale.

Aplikace hybridního vysílání HbbTV dostupná na kanálu TVP 1 HD.
Autor: Telewizja Polska

Aplikace hybridního vysílání HbbTV dostupná na kanálu TVP 1 HD.

K TÉMATU: ČT dnes spustí aplikace pro fotbalové Euro 2012 v hybridní HbbTV a teletextu

Aby mohli diváci tuto službu využívat, potřebují televizor nebo přijímač s podporou tohoto standardu a také připojení k internetu. Samotná aplikace je bezplatná. V rámci služby jsou dostupné fotbalové statistiky, informace o hráčích, ankety a podobně. Na rozdíl od České televize je v Polsku HbbTV k dispozici pouze u kanálů, které se věnují Euru. S dalším rozšířením služeb spojených s hybridním vysíláním se počítá se zahájením letní olympiády v Londýně.

Našli jste v článku chybu?