Hlavní navigace

Hybridní vysílání HbbTV lze přijímat z Polska pozemně už i na kanálu TVP Info

Lukáš Polák

Prostřednictvím DVB-T jsou doplňkové aplikace hybridního širokopásmového vysílání dostupné kromě Polska také v České republice a v sousedním Německu.

Doba čtení: 1 minuta

Jednoduchou aplikaci určenou pro aktuální zpravodajství a informace o počasí rozšířila veřejnoprávní Telewizja Polska (TVP) na další kanál, který je prostřednictvím pozemního vysílání dostupný také v příhraničních oblastech České republiky. Doplňkové informace lze vyvolat na boxech a televizorech s podporou hybridního širokopásmového vysílání označovaného zkratkou HbbTV. Nově se tento standard objevil také u zpravodajské televize TVP Info.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Veletrh IFA potvrdil, že s hybridním vysíláním HbbTV by měly české televize počítat

U zařízení s podporou HbbTV se aplikace vyvolává pomocí červeného tlačítka na dálkovém ovladači. Každý vysílatel, který tento standard podporuje, umísťuje tuto informaci do pravého dolního rohu obrazovky. Objeví se ale pochopitelně pouze u boxů a televizorů se schopností příjmu HbbTV. Server hbbtv.pl informoval, že v dohledné době by na kanálech TVP 1 a TVP 2 (včetně jejich HD verzí) měla být dostupná nová aplikace pro ranní magazín Pytanie na śniadanie.

Našli jste v článku chybu?