Hlavní navigace

Hybridní vysílání HbbTV lze přijímat z Polska pozemně už i na kanálu TVP Info

17. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prostřednictvím DVB-T jsou doplňkové aplikace hybridního širokopásmového vysílání dostupné kromě Polska také v České republice a v sousedním Německu.

Jednoduchou aplikaci určenou pro aktuální zpravodajství a informace o počasí rozšířila veřejnoprávní Telewizja Polska (TVP) na další kanál, který je prostřednictvím pozemního vysílání dostupný také v příhraničních oblastech České republiky. Doplňkové informace lze vyvolat na boxech a televizorech s podporou hybridního širokopásmového vysílání označovaného zkratkou HbbTV. Nově se tento standard objevil také u zpravodajské televize TVP Info.

MM balicek

NEPŘEHLÉDNĚTE: Veletrh IFA potvrdil, že s hybridním vysíláním HbbTV by měly české televize počítat

U zařízení s podporou HbbTV se aplikace vyvolává pomocí červeného tlačítka na dálkovém ovladači. Každý vysílatel, který tento standard podporuje, umísťuje tuto informaci do pravého dolního rohu obrazovky. Objeví se ale pochopitelně pouze u boxů a televizorů se schopností příjmu HbbTV. Server hbbtv.pl informoval, že v dohledné době by na kanálech TVP 1 a TVP 2 (včetně jejich HD verzí) měla být dostupná nová aplikace pro ranní magazín Pytanie na śniadanie.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).