Hlavní navigace

I-legálně.cz chce za paušál umožnit streamování hudby

2. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

I-legálně.cz hodlá stávající nabídku doplnit streamováním hudby za paušál. Dnes nabízí dva modely placeného přístupu k hudbě: zákazníci si mohou zaplatit za vybrané album (či jednotlivou skladbu) a pak si jej stáhnout. Novější model nabízí také stahování libovolného počtu písniček a alb za pravidelný paušální poplatek. Přehrávat si je pak zákaznici mohou dokud platí předplatné. Ovšem v obou případech je nutné stahování hudebních souborů a možnost přenosu hudby mezi více počítači je vinou…

I-legálně.cz hodlá stávající nabídku doplnit streamováním hudby za paušál. Dnes nabízí dva modely placeného přístupu k hudbě: zákazníci si mohou zaplatit za vybrané album (či jednotlivou skladbu) a pak si jej stáhnout. Novější model nabízí také stahování libovolného počtu písniček a alb za pravidelný paušální poplatek. Přehrávat si je pak zákaznici mohou dokud platí předplatné. Ovšem v obou případech je nutné stahování hudebních souborů a možnost přenosu hudby mezi více počítači je vinou licenčních podmínek, na jejichž dodržováním bdí DRM, výrazně omezena. Teď se to má ale změnit.

Manažer projektu Petr Peřina pro ČTK nastínil nový třetí model, se kterým hodlá i-legálně.cz přijít. Za paušální poplatek chce zákazníkům nabídnout streamování písniček. Přístupné budou všechny skladby z nabídky i-legálně.cz, přičemž nebude nutné žádné stahování. Poslech bude možný po přihlášení přímo z webového prohlížeče. Uživatelé získají možnost vytvářet si z hudby v nabídce i-legálně.cz osobní playlisty, ke kterým budou mít přístup z libovolného počítače s přístupem na Internet.

Podle Petra Peřiny má být paušální poplatek nižší než u varianty se stahováním hudby. Novým modelem zpřístupnění skladeb a alb chce prý i-legálně.cz oslovit uživatele, kteří poslouchají hudbu převážně na počítačích doma nebo v práci, přičemž neinklinují k přenosným přehrávačům. Jejich využití je stejně kvůli DRM komplikované, protože u řady skladeb je omezen počet zkopírování do paměti přehrávače. S novou nabídkou chce i-legálně.cz přijít ještě letos. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.