Hlavní navigace

I-legálně.cz chce za paušál umožnit streamování hudby

2. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

I-legálně.cz hodlá stávající nabídku doplnit streamováním hudby za paušál. Dnes nabízí dva modely placeného přístupu k hudbě: zákazníci si mohou zaplatit za vybrané album (či jednotlivou skladbu) a pak si jej stáhnout. Novější model nabízí také stahování libovolného počtu písniček a alb za pravidelný paušální poplatek. Přehrávat si je pak zákaznici mohou dokud platí předplatné. Ovšem v obou případech je nutné stahování hudebních souborů a možnost přenosu hudby mezi více počítači je vinou…

I-legálně.cz hodlá stávající nabídku doplnit streamováním hudby za paušál. Dnes nabízí dva modely placeného přístupu k hudbě: zákazníci si mohou zaplatit za vybrané album (či jednotlivou skladbu) a pak si jej stáhnout. Novější model nabízí také stahování libovolného počtu písniček a alb za pravidelný paušální poplatek. Přehrávat si je pak zákaznici mohou dokud platí předplatné. Ovšem v obou případech je nutné stahování hudebních souborů a možnost přenosu hudby mezi více počítači je vinou licenčních podmínek, na jejichž dodržováním bdí DRM, výrazně omezena. Teď se to má ale změnit.

ebf - tip do článku - debata

Manažer projektu Petr Peřina pro ČTK nastínil nový třetí model, se kterým hodlá i-legálně.cz přijít. Za paušální poplatek chce zákazníkům nabídnout streamování písniček. Přístupné budou všechny skladby z nabídky i-legálně.cz, přičemž nebude nutné žádné stahování. Poslech bude možný po přihlášení přímo z webového prohlížeče. Uživatelé získají možnost vytvářet si z hudby v nabídce i-legálně.cz osobní playlisty, ke kterým budou mít přístup z libovolného počítače s přístupem na Internet.

Podle Petra Peřiny má být paušální poplatek nižší než u varianty se stahováním hudby. Novým modelem zpřístupnění skladeb a alb chce prý i-legálně.cz oslovit uživatele, kteří poslouchají hudbu převážně na počítačích doma nebo v práci, přičemž neinklinují k přenosným přehrávačům. Jejich využití je stejně kvůli DRM komplikované, protože u řady skladeb je omezen počet zkopírování do paměti přehrávače. S novou nabídkou chce i-legálně.cz přijít ještě letos. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).