Hlavní navigace

ICQ na prodej? AOL se chce prý chce ICQ zbavit

20. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Server All Things Digital přispěchal s údajně exkluzivní informací, že americká internetová společnost AOL si najala dvojici investičních bankéřů: Morgan Stanley a Allen & Co. Mají prý pomoci s prodejem komunikační služby ICQ. Tuto populární instant-messagingovou službu společnost AOL koupila v roce 1998 dohromady za 412 milionů dolarů. Tvůrcem ICQ je původně izraelský start-up Mirabilis. Služba se poprvé objevila v roce 1996. Podle aktuálních neoficiálních odhadů má asi sto milionů…

Server All Things Digital přispěchal s údajně exkluzivní informací, že americká internetová společnost AOL si najala dvojici investičních bankéřů: Morgan Stanley a Allen & Co. Mají prý pomoci s prodejem komunikační služby ICQ. Tuto populární instant-messagingovou službu společnost AOL koupila v roce 1998 dohromady za 412 milionů dolarů. Tvůrcem ICQ je původně izraelský start-up Mirabilis. Služba se poprvé objevila v roce 1996. Podle aktuálních neoficiálních odhadů má asi sto milionů aktivních uživatelů.

ICQ se oblibě těší hlavně v Evropě. Kromě uživatelů z České republiky nebo Slovenska této komunikační službě hojně holdují také v Německu, Rusku nebo na Ukrajině a samozřejmě v Izraeli. Američané si v portfóliu AOL vybírají spíše obdobnou službu AIM, která se zase tolik neprosazuje v Evropě. Obě komunikační sítě jsou ale díky společnému majiteli kompatibilní. Jak to bude při eventuálním prodeji a jestli si AOL ponechá alespoň AIM, to zatím můžeme pouze hádat. AOL každopádně opouští skupinu Time Warner, kvůli čemuž také chystá masivní propouštění. Prodej ICQ má být podle All Things Digital dalším krokem v přeměně společnosti.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).