Hlavní navigace

ICQ spustilo nový ICQ Video Portal

14. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Byl spuštěn nový ICQ Video Portal, což je katalog a vyhledávač videoklipů publikovaných online. Přichází s ním ICQ, tedy také provozovatel stejnojmenné instant-messagingové sítě, který stále ještě spadá pod AOL. Potřebnou technologii dodává Truveo. Kromě videa z populárních komunitních serverů typu YouTube nebo Facebooku lze na stránce ICQ Video Portal najít i videa z produkce televizních stanic včetně Fox News, CBS, Discovery Channel, Sky News, redakcí listů The Wall Street Journal a Telegraph…

Byl spuštěn nový ICQ Video Portal, což je katalog a vyhledávač videoklipů publikovaných online. Přichází s ním ICQ, tedy také provozovatel stejnojmenné instant-messagingové sítě, který stále ještě spadá pod AOL. Potřebnou technologii dodává Truveo. Kromě videa z populárních komunitních serverů typu YouTube nebo Facebooku lze na stránce ICQ Video Portal najít i videa z produkce televizních stanic včetně Fox News, CBS, Discovery Channel, Sky News, redakcí listů The Wall Street Journal a Telegraph, videoportálu Hulu.com nebo serveru IMDb.

Některá videa se přehrávají přímo v prostředí stránek ICQ Video Portal a u některých je uživatel přesměrován k původnímu zdroji. Ne všechna videa jsou dostupná z České republiky. To je třeba případ Hulu.com. Kromě vyhledávání lze databázi videí procházet také manuálně. Můžete se zaměřit třeba jen na videa označená konkrétním štítkem, video z určité kategorie nebo videa z vybraného zdroje (kanálu). U jednotlivých videí je pak lišta pro sdílení odkazu v sociálních sítích nebo přímo přes ICQ. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).