Hlavní navigace

iDnes stopnul kontinuální vysílání a mění formát videí

Karel Wolf

Portál iDnes.cz upouští od formátu Windows Media Video, ten byl nyní nahrazen Flashem. Formát WMV se na serveru nesetkával s příliš velkým pochopením uživatelům, kteří často naráželi na potíže s kompatibilitou. K videím bude mít přístup větší množství lidí bez toho, aby si museli pro přehrání nainstalovat nějaké doplňky, vysvětlil projektový manažer iDnes.cz Luděk Pikard. Zatímco z uživatelského hlediska je přínos vidět zejména v kompatibilitě a možnosti vkládat videa do svých stránek, Mafra si…

Portál iDnes.cz upouští od formátu Windows Media Video, ten byl nyní nahrazen Flashem. Formát WMV se na serveru nesetkával s příliš velkým pochopením uživatelům, kteří často naráželi na potíže s kompatibilitou. K videím bude mít přístup větší množství lidí bez toho, aby si museli pro přehrání nainstalovat nějaké doplňky, vysvětlil projektový manažer iDnes.cz Luděk Pikard. Zatímco z uživatelského hlediska je přínos vidět zejména v kompatibilitě a možnosti vkládat videa do svých stránek, Mafra si od tohoto kroku slibuje zejména nový zdroj přijmu v podobě interaktivní inzerce v libovolné části video příspěvku.

Naším cílem je poskytnout co největší prostor klientům, kteří chtějí proniknout do video reklamy, vysvětluje ředitel internetových projektů iDnes.cz Jaroslav Kábele. Dnes by se měl také pozastavit testovací provoz kontinuálního vysílání iDNES.tv, její další osud zatím není jasný (iDnes)

Našli jste v článku chybu?
6. 2. 2009 18:08
Nelegální je vlastnictví SW, který je shopný přehrát WMV a WMA soubory. Myslím, že pro legální použití k tomu musí být na tom samém PC být nainstalovány legální Windows. Musim Vas zklamat, ale toto Vase tvrzeni se NEZAKLADA na pravde.
6. 2. 2009 14:11
Mozna, ze se radikalne zlepsuje, ale ted je tak aktualne na urovni MSIE 3.0 :-( Tag video nam umozni pracovat s videem jakz tak transparentne. Vam nevadi, ze kdyz to Adobe zabali, tak jste v *beep*?