Hlavní navigace

iDnes stopnul kontinuální vysílání a mění formát videí

5. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portál iDnes.cz upouští od formátu Windows Media Video, ten byl nyní nahrazen Flashem. Formát WMV se na serveru nesetkával s příliš velkým pochopením uživatelům, kteří často naráželi na potíže s kompatibilitou. K videím bude mít přístup větší množství lidí bez toho, aby si museli pro přehrání nainstalovat nějaké doplňky, vysvětlil projektový manažer iDnes.cz Luděk Pikard. Zatímco z uživatelského hlediska je přínos vidět zejména v kompatibilitě a možnosti vkládat videa do svých stránek, Mafra si…

Portál iDnes.cz upouští od formátu Windows Media Video, ten byl nyní nahrazen Flashem. Formát WMV se na serveru nesetkával s příliš velkým pochopením uživatelům, kteří často naráželi na potíže s kompatibilitou. K videím bude mít přístup větší množství lidí bez toho, aby si museli pro přehrání nainstalovat nějaké doplňky, vysvětlil projektový manažer iDnes.cz Luděk Pikard. Zatímco z uživatelského hlediska je přínos vidět zejména v kompatibilitě a možnosti vkládat videa do svých stránek, Mafra si od tohoto kroku slibuje zejména nový zdroj přijmu v podobě interaktivní inzerce v libovolné části video příspěvku.

Naším cílem je poskytnout co největší prostor klientům, kteří chtějí proniknout do video reklamy, vysvětluje ředitel internetových projektů iDnes.cz Jaroslav Kábele. Dnes by se měl také pozastavit testovací provoz kontinuálního vysílání iDNES.tv, její další osud zatím není jasný (iDnes)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).