Hlavní navigace

IGNUM převzalo webhosting a e-maily od Tiscali

11. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webhostingová společnost IGNUM úspěšně převzala pod svá křídla klienty od českého Tiscali. Jde řádově o tisíce uživatelů e-mailových služeb a klienty využívající webhostingové služby. Celkem se stěhovalo téměř 1 500 virtuálních serverů s 1 100 doménami a téměř deseti tisíc e-mailových schránek. Z pohledu zákazníka je zřejmě nejdůležitějším momentem zrychlení IMAP, POP3, SMTP. Současně se i výrazně zvýšila úroveň bezpečnosti e-mailových schránek, které jsou kryty antispamovou a antivirovou…

Webhostingová společnost IGNUM úspěšně převzala pod svá křídla klienty od českého Tiscali. Jde řádově o tisíce uživatelů e-mailových služeb a klienty využívající webhostingové služby. Celkem se stěhovalo téměř 1 500 virtuálních serverů s 1 100 doménami a téměř deseti tisíc e-mailových schránek. Z pohledu zákazníka je zřejmě nejdůležitějším momentem zrychlení IMAP, POP3, SMTP. Současně se i výrazně zvýšila úroveň bezpečnosti e-mailových schránek, které jsou kryty antispamovou a antivirovou farmou IGNUM a záloha dat je pak prováděna do jiné lokality, uvedl Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM.

V případě Tiscali se již několik let spekuluje o jeho odchodu z českého trhu. Zatím se tu sice drží, ale své aktivity výrazně koriguje. Už loni více jak čtyři stovky tuzemských firemních zákazníků přebrala ČD Telematika. Na začátku letošního roku bylo některým klientům nabídnuto přesunutí k Volnému a portál tiscali.cz koupil Jan Václav Čep. Ten přitom ještě podle zpráv z loňského roku chtělo Tiscali dál rozvíjet coby svůj klíčový produkt. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).