Hlavní navigace

Instagram předstihl Twitter, v denních uživatelích z mobilních telefonů

27. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

AllThingsD uvádí, že se Instagramu podařilo předstihnout Twitter v počtu uživatelů přistupujících z mobilních telefonů – pochopitelně je řeč o uživatelích v USA, kde jich najdete 110 milionů. A Instagram má v tomto souboji mírnou výhodu, je to čistě mobilní služba – její webová podoba je hodně spartánská a k vlastnímu používání služby určená není.

AllThingsD uvádí, že se Instagramu podařilo předstihnout Twitter v počtu uživatelů přistupujících z mobilních telefonů – pochopitelně je řeč o uživatelích v USA, kde jich najdete 110 milionů. A Instagram má v tomto souboji mírnou výhodu, je to čistě mobilní služba – její webová podoba je hodně spartánská a k vlastnímu používání služby určená není.

BRAND

Instagram - US návštěvnost podle Compete.com

Instagram – US návštěvnost podle Compete.com

Instagram předstihl Twitter v počtu denních uživatelů – uvádí to comScore a v srpnu měl Instagram v průměru 7.3 milionu denních aktivních uživatelů (což je zhruba tolik, kolik má Česká republika měsíčních uživatelů na Internetu). Twitter měl denních uživatelů „pouze“ 6.868 milionu. Zajímavé je i to, že průměrný uživatel Instagramu na něm strávil 257 minut, na Twitteru pak podstatně méně, 169.9 minut.

Twitter - US návštěvnost podle Compete.com

Twitter – US návštěvnost podle Compete.com

V počtu měsíčních uživatelů ale Twitter stále vede, 29 milionů uživatelů, Instagram je pozadu s 22 miliony (comScore "měří uživatele iOS, Android a BlackBerry telefonů, ať už používají aplikaci nebo webovou mobilní podobu). Zajímavé ještě je, že prakticky 60 % aktivních uživatelů Twitteru jej používá na mobilním zařízení. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).