Hlavní navigace

Internet používá už více než polovina obyvatel Česka

Jiří Macich ml.

Agentura Factum Invenio zveřejnila některá zajímavá čísla z aktuální Zprávy o českém Internetu. Internet podle ní alespoň občas využívá 53 procent obyvatel České republiky a 37 procent domácností. I tak ale Česko stále v rozšíření Internetu pokulhává. Hlavní bariérou využívání Internetu je nepříliš velká počítačová gramotnost české populace a s tím související pocit, že internet není potřeba, říká Michal Peca ze společnosti Factum Invenio a dodává: Nezanedbatelnou překážkou expanze…

Agentura Factum Invenio zveřejnila některá zajímavá čísla z aktuální Zprávy o českém Internetu. Internet podle ní alespoň občas využívá 53 procent obyvatel České republiky a 37 procent domácností. I tak ale Česko stále v rozšíření Internetu pokulhává. Hlavní bariérou využívání Internetu je nepříliš velká počítačová gramotnost české populace a s tím související pocit, že internet není potřeba, říká Michal Peca ze společnosti Factum Invenio a dodává: Nezanedbatelnou překážkou expanze internetového připojení do českých domácností zůstává měsíční cena připojení k internetu, která je pro poměrně významnou část domácností příliš vysoká.

EBA_24.5.

Trend ústupu dial-upu pokračuje. V současnosti jej využívá sedm procent uživatelů. Naopak sílí připojení přes ADSL a rozvody kabelové televize a jejich penetrace je zhruba stejná – lehce nad pětinu. Přes WiFi se připojuje 38 procent uživatelů.

Uživatelé, kteří se k Internetu připojují alespoň jednou týdně, uvádějí, že jej používají nejvíce pro práci s e-mailem (99 procent), jako cestu k praktickým informacím (98 procent) a zdroj nových poznatků (94 procent). Dvě třetiny nakupují online a využívají instant-messaging. Více než polovina aktivních uživatelů stahuje programy a třetina si stahuje filmy. Čtvrtina aktivních uživatelů spravuje vlastní webové stránky. (Factum Invenio)

Našli jste v článku chybu?
17. 7. 2007 8:51
Barbar (neregistrovaný)
To já, kdybych byl jen ředitelem ČTÚ, tak nařídím Teléfonice poskytovat jen ADSL tarify (bez dalších poplatků za telefon, drát ve zdi atd. :-)) i to samé i ve velkoobchodní nabídce... Další fajn nařízení by bylo, kdyby ISP operující s FUP museli dokazovat nutnost jeho aplikace na vytížení sítě... a kdyby byla situace jako např. u Telecomu - síť vytížená na 20%, ale už krouhali rychlosti, tak to by byla pokutička taková, že by se Španěláci rozhodovali, jestli to ustojí a nebo to mají v ČR zabali…