Hlavní navigace

ČT: není pravda, že internetové přenosy ZOH nefungují na Linuxu

Česká televize odmítá kritiku, že internetové přenosy ze Zimních olympijských her ve Vancouveru, které nabízí zdarma na stránce www.zoh.cz, lze sledovat jenom na počítačích s operačním systémem Microsoft Windows. Videopřehrávač na olympijském webu ČT sice využívá technologii Microsoft Silverlight, tu však lze podle mluvčího ČT Ladislava Štichy instalovat i v jiných operačních systémech než ve Windows.

TIP: Kde na internetu sledovat přenosy z olympiády, když je stránka ČT spadlá

Videopřehrávač na www.zoh.cz je postaven na multiplatformní technologii Microsoft Silverlight, a tak jej lze instalovat nejen v operačních systémech MS Windows, ale také na Mac OS X. Pro uživatele Linuxu je k dispozici alternativní doplněk od společnosti Novell pod označením Moonlight, vysvětlil Šticha. Technologie Silverlight (respektive Moonlight) funguje ve všech hlavních internetových prohlížečích – Internet Explorer, Firefox, Safari, Opera, Chrome, dodal.

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA DIGIZONE.CZ: Zimní olympijské hry 2010 Vancouver v digitální televizi

Na internetové stránce www.zoh.cz lze zdarma sledovat živé vysílání programů ČT 2 a ČT 4 ze Zimních olympijských her ve Vancouveru ve třech různých kvalitách, dále program ČT HD, na kterém se střídá vysílání těchto dvou kanálů v rozlišení 720p, a šest živých streamů s původními ruchy ze všech sportovišť, které snímá Evropská vysílací unie EBU.

Našli jste v článku chybu?