Hlavní navigace

Internetové vysílání Z1 dočasně jen z České republiky

9. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Streamové vysílání nové české zpravodajské televize Z1 na jejím webu z1tv.cz je dočasně dostupné jen uživatelům z České republiky. Důvodem jsou olympijské hry. Pečlivě jsme zvažovali, zda nabídnout našim divákům záběry z olympiády nebo je o ně ochudit. V zájmu většiny diváků jsme se rozhodli této události věnovat a informace jim přinášet. Práva na záběry z olympiády máme zakoupena jako sublicenci od České televize a jsou určena výhradně pro území naší republiky. Jinak než blokováním vysílání to…

Streamové vysílání nové české zpravodajské televize Z1 na jejím webu z1tv.cz je dočasně dostupné jen uživatelům z České republiky. Důvodem jsou olympijské hry. Pečlivě jsme zvažovali, zda nabídnout našim divákům záběry z olympiády nebo je o ně ochudit. V zájmu většiny diváků jsme se rozhodli této události věnovat a informace jim přinášet. Práva na záběry z olympiády máme zakoupena jako sublicenci od České televize a jsou určena výhradně pro území naší republiky. Jinak než blokováním vysílání to nelze technicky zajistit, uvedl Vít Novotný, výrobně-technický ředitel Z1. Zašifrováno je dočasně také satelitní vysílání Z1. Tato omezení by měla být ukončena v pondělí 25. srpna o půlnoci. O webu Z1 jsme si před měsícem povídali s Radimem Vaculovičem, který má internetové stránky Z1 na starost. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).