Hlavní navigace

IPTV od Českého Telecomu: HBO, Cinemax a set-top-box za 4000

28. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
28. 6. 2006

Prémiové programy HBO a Cinemax budou součástí služby internetové televize (IPTV), kterou začne od září nabízet Český Telecom / Telefónica O2 Czech Republic (ČTc). Na semináři IPTV a DVB-T, který dnes pořádalo sdružení Hermes, informaci potvrdil pruduktový manažer IPTV ČTc Václav Hubička. Kompletní programové menu bude čítat přes 30 programů, které firma rozloží do několika cenových balíčků.

Václav Hubička uvedl také, že zákazníci budou na příjem vysílání potřebovat modem ADSL2+, kterých je v tuzemských domácnostech zatím raritou. Další investice čeká všechny, které novinka naláká, v podobě výdaje za kombinovaný set-top-box pro IPTV a DVB-T. Přístroj s podporu formátů MPEG-2 a MPEG-4 ochudí peněženku zákazníků přibližně o čtyři tisíce korun a jeho jediným dodavatelem bude právě ČTc. Operátor uvažuje kromě prodeje také o možnosti pronájmu set-top-boxu.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.