Hlavní navigace

Irdeto varuje prodejce před necertifikovanými satelitními přijímači

12. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 4. 2011

DOKUMENT UVNITŘ Společnost Irdeto, která je vlastníkem stejnojmenného kódovacího systému a také kryptování CryptoWorks, varuje prodejce anténní a satelitní techniky před některými konkrétními přijímači, jež neprošly certifikací a nebudou touto firmou podporovány. Irdeto dokonce došlo tak daleko, že se tyto přijímače rozhodlo vyloučit z distribuce schválených zařízení.

K TÉMATU: Panuje u nás chaos v nabídkách dovážených satelitních přijímačů? Ano i ne

KL22 hlasovani

Jde konkrétně o značky Ferguson (například populární přijímače Ariva), Opticum a Golden Interstar. Irdeto ve spolupráci s CS Linkem a Skylinkem varuje, že je v tuto chvíli ohrožena dvouletá záruka nařízená českými a slovenskými orgány, protože se jedná o necertifikované přijímače. V souvislosti s tímto krokem žádá Irdeto prodejce o spolupráci a propagaci pouze certifikovaných boxů. Prodejci by si měli proto vždy dávat pozor, zdali objednávají certifikované nebo naopak nelicencované kusy.

Úplné znění dopisu naleznete na tomto odkazu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.