Hlavní navigace

Italové spustili první trojrozměrnou terestrickou službu na světě

17. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 1. 2011

Italská společnost Mediaset, za kterou stojí tamní premiér a mediální magnát Silvio Berlusconi, spustila podle elektronického vydání deníku The Wall Street Journal jako první firma na světě trojrozměrné vysílání prostřednictvím digitálních terestrických vysílačů. Doposud se vysílalo trojrozměrně pouze na satelitu nebo prostřednictvím kabelových a IPTV sítích.

ČTĚTE TAKÉ: První terestrické testy Ultra HDTV se uskutečnily v Itálii

Itálie je v oblasti nových technologií poměrně flexibilní. Turín má za sebou například již testy Ultra HDTV – televize, která umožnila přenést obraz v rozlišení 7680×4332 pixelů. Testovací provoz 3D TV pomocí terestrických vysílačů se uskutečnil již loni v říjnu. Mediaset o tom informoval prostřednictvím svých webových stránek. Nová služba nese označení 3VOD a zákazník pro její sledování potřebuje speciální přijímač Bestv od britské společnosti Motive Television Plc.

Mobile Internet Forum 2022

NEPŘEHLÉDNĚTE: 3D televizory jsou teď mnohem dostupnější. Zlevnily o desítky procent

Podle deníku The Wall Street Journal mají zájemci v tuto chvíli k dispozici přibližně 50 filmů ve 3D. Věřím, že toto je světová premiéra, uvedl při příležitosti představení služby ředitel společnosti Motive Giuseppe Flores d'Arcais, který se zároveň podílel na vývoji Bestv. Služba je revoluční též v tom, že nepotřebuje pro přenos extra rychlou linku až do domu. Služba funguje na systému takzvaného Datacasting, který umožňuje doručení obsahu k zákazníkovi pomocí současné infrastruktury.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.