Hlavní navigace

iTunes Store v příštím roce možná i pro další státy EU

21. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jedním ze vděčných technologických témat Evropské komise se v posledních měsících stal snazší legální online přístup k hudbě. Není proto překvapením, že oceňuje dohodu společnosti Apple mimo jiné s nahrávacími společnostmi EMI a Universal Music. Dohoda se týká nových pravidel distribuce, které mají Applu více rozvázat ruce na evropském trhu. Nově tedy například iTunes Store umožní zákazníkům stahování hudby i z území jiného evropského státu, než ve kterém jsou evidováni. To by tak mělo…

Jedním ze vděčných technologických témat Evropské komise se v posledních měsících stal snazší legální online přístup k hudbě. Není proto překvapením, že oceňuje dohodu společnosti Apple mimo jiné s nahrávacími společnostmi EMI a Universal Music. Dohoda se týká nových pravidel distribuce, které mají Applu více rozvázat ruce na evropském trhu. Nově tedy například iTunes Store umožní zákazníkům stahování hudby i z území jiného evropského státu, než ve kterém jsou evidováni. To by tak mělo zákazníkům usnadnit třeba pohodlný přístup k hudbě i během cestování.

Apple naznačil, že vidí optimisticky, aby byla prodejna iTunes v příštím roce dostupná Evropanům ve více státech, uvedl Jonathan Todd, mluvčí Evropské komise. Jde prý o vstřícný krok vůči spotřebitelům, který zlepší i situaci na trhu. Zatím můžeme jen spekulovat o jaké země by mohlo jít. Netřeba připomínat, že českým uživatelům je služba iTunes Store oficiálně zapovězena. O změně se už léta spekuluje, ale zatím Apple otálel třeba i s lokalizací svého webu do češtiny. Není totiž tajemstvím, že český trh pro něj momentálně není tolik zajímavý jako třeba ten polský. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).