Hlavní navigace

iVysílání České televize odstartovalo v novém, nabízí HD i personalizaci

26. 1. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

26. 1. 2011

UVNITŘ NÁHLED Internetový videoarchiv České televize, služba iVysílání.cz, prošel zásadním redesignem a technickou inovací. Archiv odvysílaných pořadů ČT, známý jako iVysílání, který co do rozsahu nemá v České republice obdoby, přechází na video standard H.246/MPEG-4. Česká televize tak chce svoje pořady nabídnout ve formátu, který bude přístupný ve vysoké kvalitě na všech počítačových platformách, sdělil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

K TÉMATU: Jak si vedou české televize s archivy svých pořadů na internetu?

ČT překódovala do nového formátu celý stávající archiv s téměř 1 565 dny videa. Inovované iVysílání zahrnuje jak živé přenosy, tak archiv pořadů, upozorňuje Šticha. Služba pojmenovaná jako iVysílání je populární už řadu let a s rozvojem nových médií skýtá velký potenciál. Uvědomujeme si, že lidé často ani nevědí, jak ohromné množství pořadů Česká televize v archivu má. Nová podoba iVysílání jim proto usnadní navigaci, vysvětluje výkonný ředitel divize Nová média ČT Milan Fridrich.

ROZHOVOR: Milan Fridrich: Nový web ČT 24 bude konkurovat iDnesu a Novinkám

Modernější tvář iVysílání bere v úvahu i nové platformy, pro něž bude nyní snazší vyrábět aplikace. Během jara vzniknou například pro přístroje iPad a iPhone, slibuje Fridrich. Nové iVysílání umožňuje i personalizaci, tedy vytváření vlastní podoby webu. Část titulní strany si může uživatel složit z videí podle nabídky ČT. Pořady vyrobené a vysílané v HD kvalitě bude možné sledovat v HD kvalitě i na internetu a divák si také bude moci zapnout u vybraných pořadů skryté titulky, dodává mluvčí ČT.

Nová podoba webu iVysílání z videoarchivem pořadů České televize

Nové iVvysílání využijeme také pro nástup chytrých televizorů, které začínají zaplavovat masově český trh a budou nabízet hybridní model klasického vysílání a služeb na vyžádání, jak je známe z internetu, především z iVysílání. Česká televize si proměnu televizní reality uvědomuje a na modernizaci internetových stránek se intenzivně chystá, ujišťuje Fridrich. Nové iVysílání je druhou novinkou divize Nová média ČT v letošním roce. Už začátkem ledna tato divize přišla se samostatnými weby programů ČT 1 a ČT 2 a také novou podobou hlavního webu České televize.

cif-tip-téma-foto

KOMENTÁŘ: Voyo.cz aneb nic nového pod sluncem

Nové iVysílání bude v druhém kvartále letošního roku následovat kompletní modernizace zpravodajského portálu www.ct24.cz a webu sportovního programového okruhu ČT 4, doplnil mluvčí ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.