Hlavní navigace

iVysílání může být na televizních obrazovkách ještě letos

13. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nedávném článku jsme přinesli informaci, že Česká televize by ráda zpřístupnila svůj online archiv pořadů iVysílání pro moderní televizory prostřednictvím technologie HbbTV v druhé polovině letošního roku. Majitelé chytrých televizorů a další černé elektroniky značky Samsung by se však mohli iVysílání na televizní obrazovce dočkat dříve.

nedávném článku jsme přinesli informaci, že Česká televize by ráda zpřístupnila svůj online archiv pořadů iVysílání pro moderní televizory prostřednictvím technologie HbbTV v druhé polovině letošního roku. Majitelé chytrých televizorů a další černé elektroniky značky Samsung by se však mohli iVysílání na televizní obrazovce dočkat dříve.

Jak pro Lupu uvedla Veronika Šoufková z českého tiskového zastoupení společnosti Samsung, aplikace zpřístupňující službu iVysílání by měla být k dispozici ještě do konce tohoto roku. Bližší informace nejsou k dispozici, takže neznáme v tuto chvíli podporovaná zařízení anebo konkrétní podobu aplikace. 

Uvedený termín je navíc nutné brát s velkou rezervou, protože v souvislosti s touto aplikací se objevilo již několik termínů, ale dosud žádný nebyl splněn. Samsung poprvé iVysílání na svém chytrém televizoru prezentoval na berlínském veletrhu IFA v roce 2010. Česká televize, která se tehdy ještě na projektu podílela aktivně, slibovala dostupnost služby k 1. lednu 2011.

MM socky3

Vinou technických problémů na straně Samsungu se tak nestalo. Česká televize následně přenechala projekt plně v rukou korejského výrobce elektroniky. Samsung před více než rokem uváděl, že aplikace iVysílání je hotová a míří do centrály společnosti ke konečnému schválení. Zdá se ale, že aplikace pohořela, protože dosud vydána nebyla.

Pokud nejnovější vyřčený termín bude splněn, tak by se archiv pořadů České televize vedle služeb Topfun a Voyo stal třetí významnou českou video-on-demand službou v nabídce Samsung Apps pro chytré televizory a chytré přehrávače.

Tipněte si: kdo dříve dostane iVysílání na televizní obrazovky?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.