Hlavní navigace

Jak moc české weby navštěvují uživatelé ze zahraničí?

Jiří Macich ml.

Podle údajů z internetového výzkumu NetMonitor se počet tuzemských internetových uživatelů od října zvyšuje přibližně o 35 tisíc uživatelů týdně. Je pravděpodobné, že tento nárůst bude pokračovat až do druhé třetiny prosince, kdy začne pozvolna klesat. Během měsíce října se na českých webových stránkách zapojených do výzkumu NetMonitor objevilo celkem 5,09 milionu unikátních návštěvníků a 1,13 milionu se jich připojovalo ze zahraničí.

Doba čtení: 1 minuta

Podle údajů z internetového výzkumu NetMonitor se počet tuzemských internetových uživatelů od října zvyšuje přibližně o 35 tisíc uživatelů týdně. Je pravděpodobné, že tento nárůst bude pokračovat až do druhé třetiny prosince, kdy začne pozvolna klesat.

Během měsíce října se na českých webových stránkách zapojených do výzkumu NetMonitor objevilo celkem 5,09 milionu unikátních návštěvníků a 1,13 milionu se jich připojovalo ze zahraničí.

V průměru 38 procent českých uživatelů navštěvuje některé webové stránky každý den a 34 procent je navštěvuje méně často než jednou týdně. Návštěvníci ze zahraničí představují 12 procent unikátních přístupů za průměrný den a 17 procent za průměrný týden. Pro měsíc již necelou čtvrtinu (22 procent). Je to proto, že zahraniční návštěvníci nechodí na české internetové stránky tak pravidelně a mnozí z nich je navštíví pouze jednou či dvakrát do měsíce. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?