Hlavní navigace

Jak na dodržení pravidla „20 % textu v obrázcích“ v reklamě na Facebooku?

11. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook omezuje obrázky používané v reklamě i v záhlaví stránek pravidlem na 20 % textu. Jak si můžete předem správně vytvořit obrázek?

Pokud chcete mít na Facebooku reklamu, může se snadno stát, že narazíte na strojově kontrolované omezení, že obrázek v reklamě použitý nesmí obsahovat více než 20 % textu. Podobné omezení bylo i u obrázků/fotografií použitých pro záhlaví stránek. 

Facebook ale nemá žádnou extrémně sofistikovanou metodu testování tohoto, jak se toto omezení dodržuje. Test provádí jen algoritmus, žádný člověk do tohoto procesu není zapojen.

Zásadním pravidlem je, že se omezení netýká 20 % z celého obrázku – vše je podstatně jednodušší. Obrázek je Facebookem rozdělen na 5×5 části a platí, že maximálně v pěti částech se smí nacházet text. A je jedno, jestli danou část vyplňuje zcela, nebo jenom z částí. V praxi to znamená, že pokud v obrázku použijete text, který zasahuje do dvou sousedních oblastí, započítá se dvakrát.

ebf - partner 1

Facebook umožňuje váš obrázek předem otestovat - slouží k tomu Grid Tool, kam obrázek nahrajete a zjistíte, jak na tom jste. Pomůcka zobrazuje i použitou matici (5 na výšku a 5 na šířku je snadné použit i v editoru, ve kterém vytváříte obrázek).

 Mírně zábavné na Grid Tool je, že vám neřekne, jestli obrázek vyhovuje, pouze umožní si zaklikat části, které považujete za text. Což v některých případech může znamenat, že obrázek stejně neprojde, protože algoritmus jako text pochopí něco jiného.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).