Hlavní navigace

Jak si rezervovat lístky na karlovarský festival přes tuten Internet

6. 7. 2006
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hvězdy sice nepřijely, ale i tak se do Varů letos chystám. Rezervace lístků je tradičně možná jen přes WAP nebo placené SMS. Bez rezervovaných lístků totiž není možné se do kina dostat, ve frontách před pokladnami se lístky téměř vyprodají přibližně okolo osmé hodiny ranní, WAP už tak v 7:15.

Je to souboj o čas (pokud samozřejmě nemáte průkaz člověka vyšší kategorie, tj. celebrita – politik – kamarád Jiřího Bartošky, na červené a zlaté akreditace je lístků vždy dost).

Letos se organizátoři rozhodli, že umožní přístup i z WAPu jiných operátorů. Těšil jsem se, že budu ušetřen násilnění CSD spojení na Eurotel, které bylo dosud jedinou (navíc nedokumentovanou) možností kromě použití telefonu Eurotelu nebo použití placené SMS. (Mé každoroční mručení o diskriminaci a proč to nedají normálně na Internet a nějak nezlepší zřejmě někdo vyslyšel, takže mi nijak nepomůže, že letos mám mobil od Eurotelu.)

Zkusil jsem to tedy z telefonu Eurotelu. Treo 650, WAP funguje, APN Internet, http://wap.eurotel-live.cz. Nic. Prázdná stránka. Zkouším APN wap, též nic. Zkusím z ostatních dvou operátorů, totéž. Volám na infolinku Eurotelu, která potvrzuje, že i ostatním má fungovat http://wap.eurotel-live.cz. Zkouším, stále nejde. Infolinka mi sdělí, že to budou moci řešit technici zítra po osmé. Jenže to už budou lístky na pozítří pryč.

Opět tedy přichází na řadu staré dobré pravidlo DYI (do it yourself). Na webu festivalu nacházím v sekci „Pro návštěvníky“ podsekci „WAP a SMS“ (to bude asi ono), kde se z poněkud marketingově zaměřeného materiálu dozvím, že nemusím dospávat ve frontách na vstupenky a zaplesám nad vrcholem kreativcovy směny – myslím, že týž člověk by mohl vymyslet reklamu Osvětim – nyní bez plynu.

KL22 hlasovani

Na konci této stránky je ukryt Word dokument [DOC, 327 KB], skrývající kromě nezbytné marketingové omáčky (Eurotel jako jediný operátor (…) pro vás připravil bohatou nabídku služeb přímo ve vašem mobilu.) i WAPové URL http://ffkvre­zervace.eurotel­.cz. Takže slečna neměla pravdu, že zákazníkům cizích operátorů jediný operátor povolil použít http://wap.eurotel-live.cz/, tam je ostatně jen WML redirect na http://wap.eu­rotel.cz/. Toto wapové URL funguje odkudkoliv, tedy i z Internetu. Musíte ovšem mít WML prohlížeč, který je k dispozici jako extension do Firefoxu (wmlbrowser) nebo existuje i jako webová aplikace (např. wappy.to, do které stačí zadat http://ffkvre­zervace.eurotel­.cz a je to).

Pak už stačí jen vědět, že hláška akreditace na tento den neplatí může také znamenat „akreditace má již na tento den rezervované čtyři filmy“. Pravda a Internet vítězí nad lží a organizátory.

Autor článku

Autor je odborníkem na chřástala polního a Internet.