Hlavní navigace

Jaké bude volební vysílání na ČT 24? Začíná v sobotu od 13:45 hod.

15. 10. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
15. 10. 2010

Mimořádné volební studio připravuje ke komunálním a senátním volbám zpravodajský kanál České televize, program ČT 24. Začne v sobotu ve 13:45 hod., tedy čtvrt hodiny před uzavřením volebních místností. První ze speciálů odstartuje v okamžiku, kdy do Studia 6 usedne moderátor Václav Moravec. Jeho partnerkou ve virtuálním studiu bude jako vždy Marcela Augustová. Ta bude přinášet online výsledky sčítání, které zpracoval Český statistický úřad, přiblížil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

K TÉMATU: ČT 24 začíná s další sérií speciálních Otázek Václava Moravce

Česká televize bude mít redaktory ve volebních štábech všech pěti parlamentních stran: ČSSD, ODS, TOP 09, KSČM a Věcí veřejných. Doplňovat je bude pět „létajících reportérů“. Ti se budou pohybovat s našimi přenosovými vozy po městech a vesnicích České republiky. Vypravíme se například na Liberecko postižené v létě velkou vodou, do Brd, do Českých Budějovic, Brna či Ostravy, vysvětlil mluvčí ČT. Přímo v televizním Studiu Volby budou veškeré volební dění analyzovat vybraní politologové a novináři.

ČTĚTE TAKÉ: ČT 24 má potenciál pětiprocentního podílu na trhu, tvrdí její odcházející šéf

Předpokládá se, že Studio Volby bude divákům k dispozici až do pozdních nočních hodin. Kompletní souhrn výsledků komunálních a prvního kola senátních voleb by měl být k dispozici v neděli ráno. Vše tedy shrneme ve dvouhodinovém bloku. Tím diváky ČT 24 provede v neděli od 9:00 do 11:00 hodin Daniela Drtinová, popisuje Šticha. Na tento speciál v poledne naváží tradiční Otázky Václava Moravce, v nichž budou nejvyšší političtí představitelé hodnotit výsledky voleb.

FOTOREPORTÁŽ: Na návštěvě u… předvolebních Otázek Václava Moravce Speciál

ICTZ23

Poslední velký nedělní blok odvysíláme na ČT 24 od 14:00 do 19:00 hodin. Vypravíme se v něm do jednotlivých měst České republiky. Naši zpravodajové si budou zvát místní politiky přímo do našich regionálních studií. Půjde tak o nejdetailnější ohlédnutí za komunálními volbami, slibuje mluvčí veřejnoprávní televize. Následující týden pak budou na ČT 24 pokračovat duely kandidátů do Senátu, kteří postoupili do druhého kola voleb do horní komory parlamentu.

Nejatraktivnější hosté se objeví v Událostech komentářích. Přesný seznam hostů a rozpis časů zveřejníme v neděli, slibuje Šticha. Supervolební rok se uzavře ve Studiu Volby České televize v sobotu 23. října. Speciální vysílání ČT 24 začne opět ve 13:45 hod. a skončit by mělo úderem sedmé večer, kdy na ně naváže hlavní zpravodajská relace ČT Události. Volební servis nabídne veřejnoprávní televize také na webu www.ct24.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.