Hlavní navigace

Jaroslav Berka si registroval logo Malá farma, počítá s prodejem bioproduktů

27. 8. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
27. 8. 2010

LOGO UVNITŘ Reality show Malá farma, kterou pro Českou televizi připravuje společnost Czech Info podnikatele Jaroslava Berky (majitele regionálních televizí RTA), bude mít kromě televizního pořadu i další účel: producent počítá s prodejem bioproduktů, které vypěstují protagonisté této soutěže. Uvádí to na profilu pořadu na sociální síti Facebook, na který je přesměrovaná stránka www.malafarma.cz.

K TÉMATU: Česká televize připravuje Malou farmu, reality show ze statku na Šumavě

Na prodej bioproduktů se na stránce Malé farmy ptá Ondřej Šanda z bioklubu v Kaplici. Myslím, že tohle asi ještě nějakou chvíli potrvá. Hlavně než zařídíme všechny formality a taky než začneme vůbec něco produkovat. Určitě se to ale dozvíte včas a nejenom z Facebooku, odpověděl mu správce stránky. Zároveň dodal, že v budoucnu má majitel farmy v plánu otevřít statek široké veřejnosti.

ČTĚTE TAKÉ: Reality show Malá farma pro Českou televizi vyrábí firma Jaroslava Berky

Ze stránek na Facebooku také vyplývá, že soutěžící Jan Macků a Veronika Olivová mají strávit na statku na Šumavě tři roky, zatímco smlouva s brněnským studiem České televize, pro kterou Berkova firma Czech Info připravuje reality show Malá farma, zatím počítá s vysíláním pouhých šestnácti dílů tohoto pořadu. Realizační tým vede bývalý generální ředitel televize Z1 Martin Mrnka.

Logo pořadu Malá farma, které si u patentového úřadu registroval Jaroslav Berka (Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví)

ux tip do článku

Zatím máme smluvně ošetřeno prvních šestnáct dílů. Počítáme s výrobou po dobu tří let vyjma prázdninových měsíců, uvedla pro ekonomický deník E15 mluvčí brněnského studia ČT Hana Orošová. Úvodní díl pořadu odvysílá program ČT 1 v sobotu 4. září od 13:10 hod. Malá farma se poté stane pravidelným týdenním pořadem na sobotní brzké odpoledne na Jedničce.

Jaroslav Berka, který je zároveň majitelem společnosti Malá farma, s.r.o., již požádal Úřad průmyslového vlastnictví o registraci názvu a loga Malá farma. Žádost nepodávala společnost Czech Info, ale Jaroslav Berka jako fyzická osoba. Orošová na dotaz deníku E15 uvedla, že veřejnoprávní televizi nezajímá, komu statek, na kterém se reality show natáčí, patří. Komu patří objekt, kde se pořad točí, je věcí výrobce pořadu. Vlastník této nemovitosti není ČT znám, řekla.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).