Hlavní navigace

TV7

Řízení o odebrání licence televizi TV7 pokračuje, provozovatel o ni ještě nepřišel

Informace serveru DigiZone.cz o ukončení správního řízení o odebrání licence TV7 z dnešního dopoledne byla mylná

6. 12. 2012 13:54
Doba čtení: 1 minuta

Televizní projekty českých podnikatelů: velké plány, které obvykle končí velkými dluhy

Jako přes kopírák – tak vypadaly ambiciózní plány českých miliardářů, kteří si jako koníček pořídili vlastní televizi. Většinou brzy skončily v dluzích.

Doba čtení: 10 minut

Digitalizace analogového televizního vysílání je u konce. Co se povedlo a co ne?

Datum 11. listopadu 2011, chcete-li tedy 11.11.11, bylo v České republice stanoveno jako oficiální termín pro ukončení televizní digitalizace. Proběhl u nás tento proces bez problémů, nebo ne? Jaké nejzásadnější události jsou s digitalizací spojeny? Pojďme se společně ohlédnout za projekty, jež díky pozemské digitalizaci vznikly, a které naopak nikdy nespatřily světlo světa. Zavzpomínejme na to, jak odstartovaly digitální televize Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool nebo Prima love, případně naopak, jak se na věčnost odporoučely Z1 nebo Public TV.

Doba čtení: 10 minut

Multiplex 3 prý do konce letošního roku posílí o tři nové digitální televize

27. 7. 2011 13:34
Doba čtení: 2 minuty

Berkova TV7 má naději, vysílací rada přerušila proces odebrání licence

22. 7. 2011 6:30
Doba čtení: 2 minuty

Co vlastně nabízí multiplex 3 televizím, které nechtějí vysílat celoplošně?

Od konce června netrvají České Radiokomunikace na tom, aby televize, které chtějí vysílat v multiplexu 3, nutně využily všechny jeho vysílače. Přistoupily tak k dlouho požadované regionalizaci této digitální sítě a možnosti vybrat si, z jakých vysílačů chtějí televize vysílat. Potenciální klienti multiplexu 3 mají k dispozici jedenáct regionů, přičemž vysílat mohou jak v jednotlivých oblastech, tak v několika regionech najednou. Jak ale reálně vypadá ono členění digitální sítě 3, které vysílače zahrnuje a na kolik peněz vyjde takové regionální vysílání? Základní fakta shrnuje následující článek.

Doba čtení: 9 minut

Barrandovu a dalším končí licence s koncem digitalizace, říká šéfka vysílací rady

Letošní listopad bude patrně měsícem, kdy televizím Barrandov, Nova Cinema nebo Prima Cool skončí platnost licencí pro celoplošné zemské digitální vysílání. Platí totiž jen do konce procesu digitalizace, který by se měl završit letos 11. listopadu. Alespoň to tak chce ministerstvo kultury, které chce tento konkrétní termín přímo uzákonit. „Návrh v podobě sněmovního tisku by měli poslanci projednávat už tuto středu,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová.

Doba čtení: 11 minut

Public TV odešla. Kdo bude další?

TÝDENNÍ REVIZE - Lifestylová televize Public tento týden definitivně ukončila vysílání, nejprve na satelitu a o den později také v kabelových a IPTV sítích. Při této příležitosti je tedy dobré si položit otázku, kdo přijde další? Pravděpodobně nikdo. Minimálně tedy v DVB-T, kde už moc programů nezbylo. Dá se spíše očekávat, že v budoucnu budou kanály (snad) spíše přibývat. Nové stanice plánují televize Nova i Prima, a po ukončení digitalizace by se měl trh otevřít novým subjektům. Nechme se tedy překvapit.

Doba čtení: 5 minut

Firma EBD, vlastník licence pro TV7, se chce bránit jejímu možnému odnětí

Doba čtení: 1 minuta

Rada pro vysílání chce odebrat licenci Berkově TV7, protože nevysílá

Doba čtení: 1 minuta

Na satelitu startuje televize s řadou kulturních pořadů a atraktivních koncertů

TÝDENNÍ REVIZE - Na německém trhu dnes dochází k jedné velice významné změně mezi digitálními kanály. Tamní veřejnoprávní televize ZDF se rozhodla o půl sedmé ráno ukončit distribuci tematického programu ZDFtheaterkanal, který nahradí stanice ZDFkultur. Ta svým divákům přinese pořady ze všech kulturních oblastí - literatura, divadlo, kino a hudba. S atraktivními koncertními vystoupeními začíná právě dnes. Mezi vystupujícími interprety nechybí například kapely Muse, Placebo nebo třeba Rihanna.

Doba čtení: 5 minut

Odeberete Berkově TV7 licenci pro DVB-T? ptá se vysílací rady Prima

Doba čtení: 2 minuty

Berkova RTA jedná s investorem o celoplošném digitálním vysílání

Doba čtení: 2 minuty

Jaroslav Berka: RTA si stále drží jednu licenci pro celoplošné vysílání

Doba čtení: 3 minuty

RTA se vzdala licence pro celoplošné zemské digitální vysílání

Doba čtení: 2 minuty

Jaroslav Berka si registroval logo Malá farma, počítá s prodejem bioproduktů

Doba čtení: 2 minuty

Reality show Malá farma pro Českou televizi vyrábí firma Jaroslava Berky

26. 8. 2010 14:34
Doba čtení: 1 minuta

Televize RTA a TV7 by měly využívat společnou pozici v mutliplexu

Doba čtení: 1 minuta

TV7 bude vysílat buď v celém multiplexu 3, nebo nikde, tvrdí majitel CDG

Doba čtení: 1 minuta

Spor mezi operátorem multiplexu 3 a televizí TV7 se chýlí ke konci

Doba čtení: 2 minuty

Multiplex 3 nemá nejlepší vyhlídky, omezovat pokrytí ale nechce

Podaří se společnosti Czech Digital Group (CDG) udržet zemskou digitální síť 3 i přes to, že celoplošně v ní vysílají jen dvě televize a z nich jen jedna podepsala na toto vysílání dlouhodobou smlouvu? Již loni v létě opustila multiplex 3 hudební televize Óčko. Nyní se ukazuje, že ani zpravodajské televizi Z1, která v této síti vysílá a dosud se CDG „neupsala“ na delší časové období, nevyhovuje plánované pokrytí tohoto multiplexu.

Doba čtení: 10 minut

Jaroslavu Berkovi se daří, na co sáhne

TÝDENNÍ REVIZE - Jihočeskému podnikateli Jaroslavu Berkovi se daří. Po provozování informačního webu Digitálně.tv získal další státní zakázku, kterou je výroba městského televizního týdeníku pro pardubický magistrát. Především však může jeho připravovaná digitální televize TV7 zahájit vysílání jen na některých vysílačích zemské digitální sítě 3. Ze zahraničních událostí je jedničkou bezesporu výpadek družice Eutelsat a s tím spojené problémy. Služby pro klienty se v plné míře podařilo obnovit v pátek odpoledne.

Doba čtení: 5 minut

Nová TV7 může začít vysílat jen v části multiplexu 3, rozhodl soud

Doba čtení: 2 minuty