Hlavní navigace

Dětský program Jetix se od 19. září přejmenuje na Disney Channel

5. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
5. 8. 2009

Existence samostatného dětského kanálu Jetix v České republice, na Slovensku a v Maďarsku skončí 19. září. Právě k tomuto dni se populární kabelový a satelitní program přejmenuje na Disney Channel. Půjde o první kanál ze skupiny Disney v tuzemsku, informoval server Parabola.cz.

K TÉMATU: Dětský kanál Jetix se může přejmenovat na Disney Channel

Disney Channel bude vysílat 24 hodiny denně. V ranních a dopoledních hodinách bude pro nejmladší diváky připraven speciální blok pořadů Playhouse Disney (na některých větších trzích vysílá jako samostatný dětský kanál), uvedl web. Během prvního víkendu uvede Disney Channel tři celovečerní filmy: Hledá se Nemo, Program na ochranu princezen a Muzikál ze střední školy.

MMF24

Z Jetixu nový kanál převezme celou řadu oblíbených seriálů, například Hannah Montana nebo Phineas & Ferb. Ještě během září odvysílá filmy Disney Channel Cow Belles, Náhradníci, Lilo a Stitch a Americký drak: Jake Long, Kim Possible.

K přejmenování Jetixu na Disney Channel dochází osm let poté, co firma Disney Copany získala většinový podíl ve společnosti Jetix Europe. Samotný Jetix vznikl v roce 1990 ve Spojených státech, a vysílal pod názvem Fox Kids. Založila jej společnost News Copr. mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Na trzích, kde již Disney Channel existoval vedle Jetixu, se Jetix přejmenuje na Disney XD.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).