Hlavní navigace

Jihokorejci budou mít zakázané sledování televize při řízení

20. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 12. 2005

Ministerstvo informací a komunikací Jižní Koreje vyzvalo místní policii a Ministerstvo stavebnictví a dopravy, aby zakázaly lidem dívat se na digitální multimediální vysílání (DMB) při řízení vozidla. Ministerstvo dopravy by mělo předložit úpravu zákona, který řidičům nedovoluje používat za jízdy mobilní telefon. Na policii je, aby se rozhodla, jestli dokáže omezení uplatnit dříve, než novela vejde v platnost. Informace přinesl server AsiaMedia. Zákon omezující sledování mobilní televize na palubní desce automobilu navrhoval už letos v srpnu Kim Choonghwan z opoziční Velké národní strany. Dokument se na jednání jihokorejské Národní rady dosud nedostal.

V Jižní Koreji provozují vysílání DMB od 1. prosince tři hlavní společnosti: KBS, MBC a SBS. První bezplatná služba mobilní televize umožňuje lidem užívat si obrazu a zvuku ve vysoké kvalitě i uvnitř jejich vozidel. Možnost sledovat televizní pořady za jízdy mají zatím občané Soulu a provincie Kyonggi, příští rok by se však měla rozšířit do celé země.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.