Hlavní navigace

Jiří Balvín: SMS hlasování zažívá krizi, těšíme se na interaktivní DVB-T

24. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 1. 2008

Lidé už jsou hlasováním přes esemesky unavení. Myslí si to ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín, který to dnes uvedl na setkání k RGM Hudebním cenám Óčka za rok 2007. Hlasování přes SMS zaznamenává celkově klesající trend. Těšíme se proto na start našeho řádného zemského digitálního vysílání. A na tu skutečnou interaktivitu, kdy si divák jen stiskne tlačítko na ovladači a odešle hlas, prohlásil Balvín.

Do hlasování o Hudebních cenách Óčka odeslali jeho diváci celkem zhruba 43 tisíc zpráv. Jako motivace jim přitom sloužil i automobil Smart, který si jeden šťastlivec převezme na vyhlašovacím ceremoniálu v pátek 1. února v T-Mobile Aréně. Pro relativně malý počet hlasů nakonec v jedné ze 12 kategorií rozhodl o vítězi rozdíl pouhých tří SMS. Na tiskové konferenci to uvedl Stanislav Zdílna z marketingu Óčka.

Server DigiZone.cz zajímalo, proč si Jiří Balvín myslí, že jsou jeho vize s interaktivitou v českém DVB-T realistické. Tento typ hlasování jsme si vyzkoušeli už s Telefónikou O2 (na brněnském veletrhu Invex v roce 2005, pozn. red.). Když to dokáže ona, proč by to nesvedl kdokoli jiný? uvedl ředitel Óčka.

UXD

Pro hlasování a další interaktivní služby digitálního vysílání musí být diváci vybaveni tzv. MHP set-top-boxem a navíc k němu mít připojený zpětný i dopředný kanál (např. přes internet). Dostupnost uvedených zařízení na českém trhu je ale zatím minimální.

Mimochodem, jeden z vítězů RGM Hudebních cen Óčka za rok 2007 si převzal cenu už dnes. „Domácí skupinou roku“ se v anketě stala formace Chinaski, která předstihla kapely Monkey Business, Sunshine a Tata Bojs. Jsem rád, že mám cenu od jedné z mála televizí, na kterou se doma vydržím dívat, prohlásil před novináři frontman Chinaski Michal Malátný. Předání ceny proběhlo dříve kvůli tomu, že skupina bude 1. února v T-Mobile Aréně chybět. Bude totiž koncertovat pro krajany v britském Londýně.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.