Hlavní navigace

Jiří Hlavenka investuje do brněnské firmy xBizon

Patrick Zandl

Jiří Hlavenka, zakladatel vydavatelství Computer Press a e-shopu Vltava.cz, se rozhodl majetkově vstoupit do společnosti xBizon, s.r.o. Společnost xBizon v současnosti provozuje pět webových portálů, z nichž tři jsou zaměřeny na služby pro internetové prodejce. Magazín Netshopper.cz překládá informace z oblasti online obchodování, projekt Kramky.cz přináší platformu internetového obchodování a trojici doplňuje nezávislá databáze dárků Darkoviny.cz. Společnost navíc provozuje další dva webové…

Doba čtení: 1 minuta

Jiří Hlavenka, zakladatel vydavatelství Computer Press a e-shopu Vltava.cz, se rozhodl majetkově vstoupit do společnosti xBizon, s.r.o. Společnost xBizon v současnosti provozuje pět webových portálů, z nichž tři jsou zaměřeny na služby pro internetové prodejce. Magazín Netshopper.cz překládá informace z oblasti online obchodování, projekt Kramky.cz přináší platformu internetového obchodování a trojici doplňuje nezávislá databáze dárků Darkoviny.cz. Společnost navíc provozuje další dva webové magazíny. Zatímco projekt Napalubu.cz je určený milovníkům plavby po moři, magazín Nazeleno.cz čtenářům radí, jak na úspory energií a zdravý životní styl.

Výše Hlavenkovy investice je podle obchodního rejstříku 23,8%, finanční plnění za ni nebylo oznámeno. Spolumajitelem je i Jan Svoboda, jeden ze spolumajitelů NetDirectu (37%), kde Jiří Hlavenka drží podíl 13%. O účasti Hlavenky v projektech xBizon se hovořilo již delší dobu, ale až nyní byla oficiálně potvrzena.

Našli jste v článku chybu?