Hlavní navigace

Jiří Hojgr odchází z pozice šéfa Sportu 5. V oboru digitální televize ale zůstává

20. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2012

Ředitel tematického kanálu Sport 5, který se věnoval především motorismu, odchází. Jiří Hojgr to oznámil serveru DigiZone.cz. Hojgr působil v této stanici od jejího startu, to znamená od května 2008. Za tuto dobu ho dostal do povědomí sportovních fanoušků i operátorů v České republice a na Slovensku. Program se objevil i ve všech satelitních službách s výjimkou Digi TV.

ICTZ23

ROZHOVOR Z ARCHIVU: Pro monotematické televize není v DVB-T prostor, míní šéf stanice Sport 5

Zůstávám v oboru, ale kam mířím, zatím v tuto chvíli nebudu prozrazovat. Svoje nové působiště oznámím brzy, uvedl pro redakci našeho webu Hojgr. Ten v minulosti působil také jako šéf dnes již neexistující Galaxie Sport, předchůdkyně dnešní Novy Sport. Tu po něm převzal současný šéf Marek Kindernay. Hojgr se pohybuje v oblasti kabelové televize už od devadesátých let minulého století. Působil také u kabelového operátora Kabel Plus, který později zanikl a dal základní dnešní UPC. Členem představenstva Sportu 5 je významná osobnost automobilového sportu Antonín Charouz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.