Hlavní navigace

Jiří Janeček prozradil další jména ředitelů České televize

14. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 7. 2010

Generální ředitel Jiří Janeček dnes oznámil další personální novinky, které se chystají na Kavčích horách. Uvedl, že Dvojka by měla být jasně cílena jako kanál pro náročného diváka, ČT 24 by měla být zpravodajským kanálem a Čtyřka by měla propagovat mimo jiné český sport a pomáhat mu. V roce 2011 bude celkem sedm ředitelů plus ředitelé studií v Ostravě a v Brně.

K TÉMATU: Milan Fridrich zůstane ředitelem jednoho z pěti okruhů České televize

K 31. červenci bude odvolán Milan Fridrich z postu ředitele zpravodajství a na jeho pozici bude jmenován Roman Bradáč. Fridrich se stane takzvaným ředitelem Nových médií, kam bude možné zahrnout internet, teletext a web ct24.cz. Oddělení nových formátů povede Andrea Majstrovičová. Jde o to, aby tito lidé mohli připravovat programová schémata a pořady na příští rok, uvedl.

ČTĚTE TAKÉ: ČT 24 má mít od srpna nového šéfa, Fridricha nahradí Bradáč

MM socky3

Manažerem programových okruhů byl jmenován Radek Žádník. Jeho cílem je opět připravit plán pro příští rok a novou organizační strukturu, konstatoval Janeček. Tito lidé musí připravit také organizační řád a organizační strukturu. Je to obrovská práce, uvedl generální ředitel České televize. Funkcí ředitele ČT 2 byl jmenován Jan Mrzena. Oficiálně se ujme funkce až od 1. ledna příštího roku. K 1. září bude tým ČT 2 posílen o Vlastimila Ježka. Ten bude mít na starost kreativní část Dvojky, především tedy program.

Bližší informace o restrukturalizaci České televize si budete moci přečíst v zítřejším článku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.