Hlavní navigace

Jiří Závozda pro ČM: Měníme tvář celých zpráv

7. 8. 2006
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
7. 8. 2006

Šéfredaktor zpravodajství televize Prima Jiří Závozda nastínil v Nedělním videorozhovoru Českých médií změny, kterými projde Zpravodajský deník. Hlavní zprávy komerční dvojky bude moderovat Světlana Zárubová, Terezie Kašparovská a Petr Tichý. Zárubová utekla do Primy z České televize, Kašparovská je parlamentní zpravodajkou – toho času na mateřské dovolené, Tichý kdysi začínal na Primě, nyní se po letech studia a práce v médiích vrátil z Austrálie.

Vedoucí zpráv vyvrátil dohady, že by relaci měla uvádět některá z bývalých tváří televize Nova, ať už jde o Evu Jurinovou, Zbyňka Merunku nebo Pavla Zunu. Ani jeden z nich nebude moderovat hlavní zpravodajský pořad televize Prima, potvrdil Jiří Závozda. Pokud by se ale televize rozhodla nakonec pro moderátorské dvojice, tak na seznamu polovina jmen chybí. Odchod nynějšího ženského tria ze Zpravodajského deníku šéfredaktor zdůvodnil slovy: Měníme tvář celých zpráv a měníme s tím i moderátorky.

ebf 24 - tip duben

Impulsem ke změně byl podle Jiří Závozdy pětiletý růst sledovanosti relace a uvolnění prostornějšího studia v budově Primy. Nové studio má dát větší prostor technologiím, které stanice nakoupila. Televizní zprávy v České republice jsou určitým fenoménem, jaký nemá ve světě obdoby, a to si uvědomuje i nový vlastník (švédská mediální firma Modern Times Group, pozn. redakce). Sám tedy na změnu uvolnil značnou částku peněz.

Začínáme přesně v sedm, konkrétní schéma se ještě dovytváří, uvedl Jiří Závozda k inovaci struktury Zpravodajského deníku. Redakční tým by měli posílit dva až tři kvalitní novináři, šéfredaktor se nebrání ani žurnalistům z tištěných médií. A na co se mohou diváci těšit? Určitě chceme mít víc živých vstupů, to je trend, kterým jdou všechny televize, řekl Českým médiím vedoucí zpráv a dodal: Stejně jako Nova přejdeme na vnitřní kompletní digitalizaci. Televize chce dát významným zprávám větší prostor, než jakým je současný strop cirka minuta pět sekund až minuta dvacet. Prima nebude rozšiřovat počet relací v rámci dne, nadále tedy zůstane jen Zpravodajský deník a před ním Minuty regionu. Nové publicistické pořady redakce zpravodajství nechystá.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).