Hlavní navigace

Slovenská televize Joj přijde na podzim s filmovým kanálem Joj Plus

Druhá největší komerční televize na Slovensku, Joj, připravuje na letošní podzim start monotematického kanálu zaměřeného na filmy. Stanice ponese název Joj Plus a objeví se v nabídce kabelových, satelitních a IPTV operátorů. Provozovatel zatím neplánuje její zařazení do experimentálních zemských digitálních sítí.

Vytvoření druhého kanálu považujeme za strategické rozhodnutí, jehož cílem je získat nové diváky a zároveň tak rozšířit portfolio televize. Věříme, že tak jako dokázala přesvědčit svojí programovou nabídkou Jojka, podaří se to i druhému kanálu, prohlásil generální ředitel televize Joj Richard Flimel.

KL18_hlasování

Spuštěním filmového kanálu předstihne Joj svého největšího konkurenta, nejsledovanější slovenskou televizi Markíza, která dosud žádný tematický kanál nespustila. Majitel Markízy, bermudská společnost CME, ale pro Slovensko vysílá Galaxii sport a sesterská Nova loni v prosinci zprovoznila filmový kanál Nova Cinema.

Majitelem televize Joj je investiční skupina J&T, která stojí rovněž za novou českou zpravodajskou televizí Z1 a v minulosti jí patřil slovenský zpravodajský kanál TA 3.

Našli jste v článku chybu?