Hlavní navigace

Junior Internet: kdo uspěl v jubilejním desátém ročníku?

31. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jubilejního desátého ročníku setkání Junior Internet, které proběhlo o víkendu na pražské Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, se zúčastnilo 220 dětí a mladých lidí se zájmem o Internet. Vyhlášeni byli vítězové souvisejících soutěží pro mladé autory internetových projektů. V soutěži JuniorWeb uspěl patnáctiletý Ondřej Toms s webem simpsonovi.net a sedmnáctiletý Jiří Marek se stránkami flash-aplikace.cz. Oba získali po 15 000 korunách.

Jubilejního desátého ročníku setkání Junior Internet, které proběhlo o víkendu na pražské Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, se zúčastnilo 220 dětí a mladých lidí se zájmem o Internet. Vyhlášeni byli vítězové souvisejících soutěží pro mladé autory internetových projektů. V soutěži JuniorWeb uspěl patnáctiletý Ondřej Toms s webem simpsonovi.net a sedmnáctiletý Jiří Marek se stránkami flash-aplikace.cz. Oba získali po 15 000 korunách.

MMF24

V soutěži JuniorErb, kde byl hlavní cenou notebook, uspěl žák deváté třídy Martin Klos se stránkami koprivnice.unas­.cz a sedmnáctiletý Matěj Brýdl s neoficiální prezentaci regionu Lanškrounsko na lanskrounsko.cz. Společnost Sun Microsystems udělila speciální cenu za použitelnost (usability) Marianu Žigmundovi za jeho web galaktis.cz. Aukční server Aukro.cz na konferenci Junior Internet vyhlašoval speciální cenu pro webové stránky s významným přínosem pro uživatele Internetu. Zde uspěl osmnáctiletý Oldřich Machala s projektem discokluby.cz.

Kompletní výsledky a další informace naleznete na oficiálních webových stránkách projektu Junior Internet. Lupa.cz je jedním z mediálních partnerů akce, stejně tak Zdroják.cz. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).