Hlavní navigace

Kabelová televize UPC chce nabídnout klientům nahrávání na vzdálená úložiště

13. 7. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UPC letos došlo k významnému milníku, kterým bylo spuštění platformy Horizon. Ta umožňuje mimo jiné přístup i do archivu vybraných pořadů a videotéce My Prime.

Nejen klasické nahrávání na pevný disk, ale i do takzvaného cloudu, tedy vzdáleného úložiště, chce v budoucnu nabídnout zákazníkům největší kabelový operátor u nás, společnost UPC Česká republika. V rozhovoru pro ekonomický deník E15 to uvedl generální ředitel firmy Frans-Willem de Kloet. Jde tak o stejnou službu, kterou už nabízejí klientům IPTV operátoři. Přístup k nahraným programům pak bude mít zákazník nejen doma, ale třeba i na letišti, kde si je bude moci stáhnout do mobilu či jiného zařízení a přehrát tam, vysvětlil de Kloet.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Službu Horizon od UPC využívá už 100 tisíc zákazníků, videopůjčovnu My Prime šest tisíc

UPC letos došlo k významnému milníku, kterým bylo spuštění platformy Horizon. Ta umožňuje mimo jiné přístup i do archivu vybraných pořadů a jednou z hlavních výhod je videotéka My Prime. Tu klient získá za jednorázový měsíční poplatek a v průběhu měsíce ji pak už může využívat bez omezení. Služba je k dispozici i na mobilních zařízeních díky platformě Horizon Go. Operátor chce pochopitelně na službě nadále pracovat a chystá mimo jiné i zpětné zhlédnutí v čase. Aktuálně nabízí možnost pořad zastavit pomocí tlačítka Pause a vrátit se k němu, až bude mít opět klient čas.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Videopůjčovna My Prime od UPC a portál Playtvák.cz nově pod regulací RRTV

Cílem největší kabelové společnosti u nás je pochopitelně získávat další klienty. V oblasti DVB-C (digitální kabelová TV) však firma již dlouhodobě klesá. Současný plán je přidat dalších 300 tisíc domácností během následujících tří let. Plán se ale možná bude měnit a číslo se ještě může zvýšit. Ale i tak je to poměrně významné číslo, konstatoval Frans-Willem de Kloet. Společnost chce nové klienty získávat zejména organicky, tedy díky investicím do rozšiřování sítě formou výstavby. Zároveň však šéf českého UPC nevyloučil, že se firma nevyhýbá ani dalším akvizicím. Jednání se prý týkají všech regionů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).