Hlavní navigace

Digitální kabelovka UPC přišla i ve třetím čtvrtletí o další zákazníky, bylo jich 382 tisíc

Lukáš Polák

UVNITŘ DOKUMENT – Zatímco pro majitele Telefóniky přišla včera povzbudivá zpráva, která znamenala nárůst základny o šest tisíc klientů, počet zákazníků digitálního kabelu UPC nadále klesá.

Doba čtení: 1 minuta

381.900 zákazníků měla na konci třetího čtvrtletí letošního roku digitální kabelová televize UPC Česká republika. Vyplývá to z hospodářských výsledků jejího vlastníka, americké společnosti Liberty Global, které byly zveřejněny na přelomu úterý a středy našeho času. Pro naší pobočku UPC to znamená jediné – i v tomto čtvrtletí přišla o další tisíce klientů. V době od 1. července do 30. září ztratil operátor 7.700 zákazníků. Firma se přitom průběžně snaží lákat zákazníky na různé akce a přidává do nabídky i nové kanály.

K TÉMATU: Digitální kabelová televize UPC přišla ve druhém čtvrtletí o další tisíce zákazníků

Dobrou zprávou pro Liberty Global z České republiky je vzkaz, že neklesala satelitní televize společnosti UPC, tedy operátor freeSAT. Zatímco od začátku dubna do konce června spadl počet zákazníků této služby o 1.100 na hodnotu 104.600, v době od začátku července do konce září to bylo 105.800 klientů. Jde tedy o nárůst o 1.200 zákazníků. Satelitní služba freeSAT se tak tedy v podstatě vrátila ke stejnému počtu klientů, který měla na konci března letošního roku. O 6.300 klientů narost počet zákazníků analogové kabelové televize.

UPC Holding Press Release Q3 2013 FINAL by Lukáš Lucky Polák

Našli jste v článku chybu?