Hlavní navigace

Kabelovky s českou MTV váhají, chtějí výhodnější podmínky

1. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 12. 2009

Česká verze hudebního programu MTV nemá ani dva dny po zahájení vysílání důvěru největších kabelových a satelitních operátorů v Česku a na Slovensku. Společnost UPC nadále šíří ve své kabelové a satelitní službě původní verzi MTV Europe, podobně se zachovala i platforma Digi TV, která má výrazný podíl i na divácích na Slovensku. Českou MTV nezařadil ani druhý největší slovenský operátor Satro.

DALŠÍ INFORMACE:
Česká MTV se dožaduje šíření přes UPC, operátor čeká na smlouvu
Českou MTV nezařadilo UPC ani Digi TV

MIF22_Early

Zástupci české verze MTV přitom tvrdí, že kabeloví operátoři akceptovali nahrazení evropské verze českou. Prý je k tomu zavazuje i smlouva s MTV Networks International, která provozuje kanál MTV Europe. Podle informací serveru Digizone.cz může být za nezařazením české verze MTV do nabídek největších operátorů i snaha snížit poplatky provozovateli. Česká MTV je totiž dražší než původní evropská verze a navíc se k ní neváže druhý hudební kanál VH1, který byl doposud součástí jednoho evropského balíčku. Operátoři proto se zařazením české MTV do svých nabídek váhají a snaží se vyjednat lepší pozici z hlediska celkové ceny. I proto někteří žádají uzavření zcela nové smlouvy přímo s provozovatelem české MTV – společností CET 21 – a nechtějí se spoléhat jen na původní smlouvu s MTV Networks International, která je opravňovala šířit MTV Europe a VH1.

BLOG LUKÁŠE POLÁKA: Moje ráno si MTV zaslouží

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.