Hlavní navigace

Kabelový kanál Mezzo chystá širokoúhlý formát a vysílání v HD

14. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 9. 2009

Jak informoval prostřednictví tiskové zprávy hudební kanál Mezzo, který je v České republice distribuován prostřednictvím digitální kabelové sítě společnosti UPC, stanice projde změnou grafiky, nabídne širokoúhlý formát a připravuje také vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Novinek by se měli diváci dočkat od listopadu. Stanice patří ve Francii do portfolia televizí společnosti Lagardere Active.

Mezzo nabízí ve svém vysílání hudbu ze všech historických epoch lidstva od barokní, romantické a klasicistní až po romantismus. Ve vysílání je místo pro skladby vokální, instrumentální i symfonické. Co se týká žánrů, objevuje se zde nejen hudba klasická, ale i soulová a jazzová. V programu si své místo najdou přenosy z oper, tanečních show i festivalů. Konkurentem televize Mezzo je v České republice Brava HDTV, kterou má ve své nabídce satelitní operátor Skylink.

Tématu HDTV se bude věnovat také konference Kulatý stůl. Veškeré informace o ní najdete zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.