Hlavní navigace

Kampaň Nejrychlejší Firefox sází na amatérská videa

4. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový Mozilla Firefox 3.5 už pomalu klepe na dveře a tak se ho Mozilla Corporation rozhodla podpořit novou marketingovou kampaní Fastest Firefox, která má podtrhnout rychlost nové verze oblíbeného open source prohlížeče. Předchozí verze byly dříve občas kritizovány právě hlavně kvůli pomalejšímu startu nebo jisté neohrabanosti. Vývojáři však zapracovali na rychlosti hned na několika frontách. Firefox 3.5 kromě posílení výkonu přináší i nový engine TraceMonkey pro rychlejší zpracování JavaScriptu…

Nový Mozilla Firefox 3.5 už pomalu klepe na dveře a tak se ho Mozilla Corporation rozhodla podpořit novou marketingovou kampaní Fastest Firefox, která má podtrhnout rychlost nové verze oblíbeného open source prohlížeče. Předchozí verze byly dříve občas kritizovány právě hlavně kvůli pomalejšímu startu nebo jisté neohrabanosti. Vývojáři však zapracovali na rychlosti hned na několika frontách. Firefox 3.5 kromě posílení výkonu přináší i nový engine TraceMonkey pro rychlejší zpracování JavaScriptu i rychlejší mechanismus pro obnovení relace. Má tak být zatím nejrychlejší verzí Firefoxu, která spatřila světlo světa.

Nová virální kampaň nabádá příznivce Firefoxu, aby pořizovali krátká (a pokud možno hlavně vtipná nebo kuriózní) videa zachycující činnosti, které zvládají opravdu rychle. Ty pak mají nahrávat na server Mozilly, kde si je budou moci prohlédnout další uživatelé a ve finále bude z toho nejpovedenějšího udělán jeden velký sestřih. Není to první netradiční kampaň, která Firefox propaguje. Pozorní čtenáři si jistě vzpomenout na úspěšný pokus o překonání rekordu v počtu stažení jednoho programu u Firefoxu 3.0.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).