Hlavní navigace

Kanály Filmbox už nebudou regulovány z České republiky, ale z Velké Británie

5. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2011

Společnost SPI International, respektive její dceřiná firma Help Film, přikročila k významnému kroku, který se týká regulace těchto programů ze strany legislativy. Kanály už nejsou od 22. dubna pod kontrolou tuzemské Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), ale na starosti je bude mít podobná zahraniční instituce, britský Ofcom. RRTV na to upozorňuje v zápisu ze svého posledního zasedání.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Filmbox prošel změnou grafiky a formátu. Novinky se týkají zatím Polska

Filmbox měl tuzemskou licenci od 12. října 2005, Filmbox Extra od 4. ledna 2006 a Filmbox Family od 12. září 2008. RRTV už tak nemá nad těmito programy v současné době žádný dohled. Zajímavostí je, že kanály ještě do loňského roku provozovalČeské republice a na Slovensku tamní podnikatel Ivan Hronec, respektive jeho firma. Poté, co se však Hronec rozhodl plně soustředit na své nové projekty pod hlavičkou CS TV (Doku CS, Kino CS a Muzika CS) a chystaný Film Europe, předal Filmboxy do rukou polské centrály SPI International.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.