Hlavní navigace

Kandidáty do Rady ČT a ČRo vyslechnou poslanci volebního výboru

11. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 11. 2010

Volba nových radních České televize a Českého rozhlasu vstupuje do další fáze. Volební výbor Poslanecké sněmovny naplánoval na příští čtvrtek 18. listopadu představení kandidátů a schválení kandidátky pro plénum celé sněmovny. Poté už bude následovat samotná volba radních. Vyplývá to z programu sněmovního volebního výboru, zveřejněného na webu dolní komory Parlamentu.

K TÉMATU: Začíná výběr radních Českého rozhlasu, který rozhodne o novém řediteli

ICTZ23

Členové výboru nejprve zkontrolují doklady kandidátů zvolí postup pro jejich výběr na volbu v celé Poslanecké sněmovně. Poté dojde na představování jednotlivých kandidátů. Na to si výbor vyčlenil dvě a půl hodiny, během kterých před poslance předstoupí čtrnáct kandidátů do Rady Českého rozhlasu a čtyři kandidáti do Rady České televize. Po šesté hodině večer by měl výbor schválit kandidátku pro plénum Poslanecké sněmovny.

K samotné volbě nových radních by mělo dojít ještě do konce letošního roku. Pokud volební výbor skutečně sestaví kandidátku již příští týden a stihne navrhnout volbu radních na příští schůzi sněmovny, která začíná 7. prosince, mohly by být obě rady kompletní ještě v průběhu příštího měsíce. Volba je důležitá zejména pro Radu Českého rozhlasu, která má momentálně pět členů a nemůže zvolit nového generálního ředitele ČRo, protože pro volbu je třeba minimálně šesti hlasů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.