Hlavní navigace

Kateřina Fričová od 1. července programovou ředitelkou ČT

6. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 6. 2007

Generální ředitel České televize Jiří Janeček dnes potvrdil Kateřinu Fričovou do funkce programové ředitelky veřejnoprávní televize. O tom, že Fričová na tuto pozici usedne, se spekulovalo už od 16. května, Janeček ale jmenování zveřejnil až na dnešním zasedání Rady České televize. Kateřina Fričová nastupuje do České televize k 1. červenci letošního roku, zároveň končí na svém dosavadním postu ředitelky nákupního programu Top TV.

ebf - tip do článku - debata

Třiapadesátiletá Fričová začínala jako asistentka výroby v Československé televizi, později byla šéfproducentkou zpravodajství. Začátkem devadesátých let se podílela na vzniku televize Nova, kde byla postupně ředitelkou výroby, techniky a vysílání. V letech 1998 až 2000 byla generální ředitelkou televize Prima, v roce 1999 se zúčastnila výběrového řízení na generálního ředitele České televize (zvítězil tehdy Jiří Hodač).

V roce 2000 opustila televizní byznys a nastoupila jako generální ředitelka do rádií Frekvence 1, Evropa 2 a mediálního zastupitelství Regie Radio Music. Od roku 2005 je generální ředitelkou nabídkové televizní stanice Top TV. Loni neúspěšně žádala o licence pro digitální televize Top TV 2 a Via TV.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).