Hlavní navigace

Kateřina Kalistová k 28. únoru rezignuje na funkci šéfky vysílací rady, členkou zůstává

6. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Potvrdil se tak avizovaný odchod Kalistové, o kterém informoval ve druhé polovině ledna deník Právo. Téma bylo „naťuknuto“ i v posledním rozhovoru na webu DigiZone.cz.

Předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová oficiálně oznámila svým kolegům, že tuto pozici opustí na konci tohoto měsíce. Informace také vyplývá z posledního zápisu regulátora, který dnes zaslal novinářům. „Předsedkyně Rady Kateřina Kalistová oznámila svoji rezignaci na funkci předsedkyně Rady k 28. 2. 2014,“ uvádí se stručně v tiskové zprávě. O odchodu stávající předsedkyně vysílací rady se ví od druhé poloviny loňského měsíce, kdy informaci přinesl deník Právo.

BRAND

K TÉMATU: Deník Právo: Předsedkyně vysílací rady Kalistová míří na ministerstvo kultury

Téma možného odchodu Kalistové z postu předsedkyně rady padlo i v jednom z posledních rozhovorů na serveru DigiZone.cz. Tehdy na otázku, co říká tomu, že se o ní mluví jako o budoucí náměstkyni mistra kultury, odpověděla: „Je to zatím předčasné, ale nemůžu to vyloučit.“ Pokud by stávající předsedkyně vysílací rady svůj mandát dokončila, byla by v této funkci až do jara 2015. „Pokud bych šla na ministerstvo kultury, což závisí na dalším vyjednávání o vládě a je to do značné míry nejisté, rezignovala bych na svoji funkci předsedkyně RRTV,“ konstatovala Kalistová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).