Hlavní navigace

Kateřina Kalistová k 28. únoru rezignuje na funkci šéfky vysílací rady, členkou zůstává

Potvrdil se tak avizovaný odchod Kalistové, o kterém informoval ve druhé polovině ledna deník Právo. Téma bylo „naťuknuto“ i v posledním rozhovoru na webu DigiZone.cz.
Lukáš Polák 6. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová oficiálně oznámila svým kolegům, že tuto pozici opustí na konci tohoto měsíce. Informace také vyplývá z posledního zápisu regulátora, který dnes zaslal novinářům. „Předsedkyně Rady Kateřina Kalistová oznámila svoji rezignaci na funkci předsedkyně Rady k 28. 2. 2014,“ uvádí se stručně v tiskové zprávě. O odchodu stávající předsedkyně vysílací rady se ví od druhé poloviny loňského měsíce, kdy informaci přinesl deník Právo.

WT100 SEO

K TÉMATU: Deník Právo: Předsedkyně vysílací rady Kalistová míří na ministerstvo kultury

Téma možného odchodu Kalistové z postu předsedkyně rady padlo i v jednom z posledních rozhovorů na serveru DigiZone.cz. Tehdy na otázku, co říká tomu, že se o ní mluví jako o budoucí náměstkyni mistra kultury, odpověděla: „Je to zatím předčasné, ale nemůžu to vyloučit.“ Pokud by stávající předsedkyně vysílací rady svůj mandát dokončila, byla by v této funkci až do jara 2015. „Pokud bych šla na ministerstvo kultury, což závisí na dalším vyjednávání o vládě a je to do značné míry nejisté, rezignovala bych na svoji funkci předsedkyně RRTV,“ konstatovala Kalistová.