Hlavní navigace

Kauzu Street View bude řešit švýcarský soud

16. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kauza Street View ve Švýcarsku skutečně putuje před soud. Už v létě jsme vás informovali, že do dlouhé fronty kritiků jedné z nejkontroverznějších služeb Googlu se zařadil také Hans-Peter Thur, švýcarský komisař pro ochranu dat a informací. Virtuálními procházkami po vybraných lokalitách ve Švýcarsku, které americký internetový kolos nabízí v rámci své služby Google Maps, se nyní bude zabývat soud. Švýcarský komisař pro ochranu dat a informací požaduje stažení současných snímků Švýcarska ze…

Kauza Street View ve Švýcarsku skutečně putuje před soud. Už v létě jsme vás informovali, že do dlouhé fronty kritiků jedné z nejkontrover­znějších služeb Googlu se zařadil také Hans-Peter Thur, švýcarský komisař pro ochranu dat a informací. Virtuálními procházkami po vybraných lokalitách ve Švýcarsku, které americký internetový kolos nabízí v rámci své služby Google Maps, se nyní bude zabývat soud. Švýcarský komisař pro ochranu dat a informací požaduje stažení současných snímků Švýcarska ze Street View.

BRAND

Důvodem je údajně neúměrný zásah do soukromí občanů. Hans-Peter Thur má hned dva argumenty. Už od léta tvrdí, že rozmazání obličejů osob a poznávacích značek automobilů není dostatečné. O tom, že Google v této disciplíně není zrovna stoprocentní, se můžeme přesvědčit i na snímcích z České republiky. Rozmazávání obličejů a poznávacích značek je přitom pro Google jedním z hlavních bodů všeobecné obhajoby služby Street View.

Švýcarský komisař pro ochranu dat a informací nyní argumentuje také tím, že snímací kamera je umístěna příliš vysoko a vidí z veřejného prostranství i tam, kam běžný kolemjdoucí nemá šanci dohlédnout. Tedy například za ploty na soukromé pozemky. Kvůli stejnému problému byl Google před časem dotlačen k pořízení nových snímků v Japonsku, ovšem tehdy argumentoval atypickým uspořádáním japonských ulic. (BBC News)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).