Hlavní navigace

Kavčí hory přizpůsobí termíny vypínání ČT 2 olympiádě

26. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
26. 3. 2008

Diváci z jižních Čech a z Ústecka se nemusí bát, že v srpnu kvůli digitalizaci neuvidí Letní olympijské hry v Pekingu vysílané na ČT 2. Informace vyplynula z dnešního jednání Rady České televize (ČT), které měla na svém programu téma digitálního vysílání.

ICTZ23

Vedoucí projektu Digitalizace ČT Pavel Hanuš radním řekl: Pokud bychom se s termínem vypínání dostali příliš blízko olympiádě, pozdržíme ho a proběhne až po ní. Finální návrh Technického plánu přechodu (TPP) Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) zatím počítá s tím, že v červenci skončí analogové vysílání Dvojky z jihočeské Kletě a srpnu z ústecké Bukové hory. Částečné vypnutí ČT 2 má podle tohoto návrhu proběhnout už v květnu v Plzni. Podle Pavla Hanuše ale nejsou nyní některé z úvodních termínů TPP kvůli průtahům v jeho schvalování technicky zvládnutelné.

Pokud jde o harmonogram dalšího postupu, tak my jsme přestali říkat termíny. Jsme závislí na vydání TPP. V momentě vydání TPP musí být ČT připravená říct své jasné stanovisko, uvedl vedoucí projektu Digitalizace ČT. Dodal zároveň, že výpadky signálu v důsledku vypínání analogového a zapínání digitálního vysílání chce veřejnoprávní televize omezit na minimum. Předseda Rady ČTÚ hovořil v úterním rozhovoru až o měsíci bez televizního signálu. Něčemu takovému bychom chtěli předejít, řekl Pavel Hanuš na Radě ČT.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.