Hlavní navigace

Komerční banka a Volksbank CZ nabídnou klientům PayMyway

14. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Online platební nástroj PayMyway, který provozuje společnost BSC Praha, získal dva nové partnery z řad bank. Jsou jimi Komerční banka a Volksbank CZ. PayMyway propojuje e-shopy s internetovým bankovnictvím zapojených bank. Uživatelé tak mohou bezhotovostně zaplatit za nákup pomocí předvyplněného platebního příkazu, který jen potvrdí ve svém internetovém bankovnictví. Banky e-shopům garantují platbu, takže by mělo odpadnout vyčkávání obchodníků na samotné provedení převodu. Už v úvodu letošního…

Online platební nástroj PayMyway, který provozuje společnost BSC Praha, získal dva nové partnery z řad bank. Jsou jimi Komerční banka a Volksbank CZ. PayMyway propojuje e-shopy s internetovým bankovnictvím zapojených bank. Uživatelé tak mohou bezhotovostně zaplatit za nákup pomocí předvyplněného platebního příkazu, který jen potvrdí ve svém internetovém bankovnictví. Banky e-shopům garantují platbu, takže by mělo odpadnout vyčkávání obchodníků na samotné provedení převodu. Už v úvodu letošního roku se k PayMyway přiklonila GE Money Bank. Seznam zapojených e-shopů je však zatím povážlivě krátký.

Neustále hledáme možnosti jak našim klientům zjednodušit platební styk. Zapojení služby Mojeplatba do systému PayMyway plně odpovídá této strategii a věříme, že výhody z integrace ocení jak nakupující, tak zapojené internetové obchody. uvedl Mojmír Prokop, ředitel pro přímé kanály Komerční banky. Výhodou systému PayMyway je pro banku také to, že díky jedné integraci a jednomu technickému propojení přes PayMyway, můžeme nabídnout tuto platbu u všech e-shopů, které jsou v systému zapojeny nebo se do něho v budoucnu zapojí – a to bez toho, abychom museli s každým jednotlivým eshopem podstupovat technickou integraci, řekl Igor Dobřický, vedoucí IT odboru Volksbank CZ. (Tisková zpráva #1, Tisková zpráva #2)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).