Hlavní navigace

KDU-ČSL chce online sázení udělat přítrž

16. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hazard (resp. jeho omezování nebo zatěžování vyššími daněmi) je pro české politiky v posledních dnech jedním z hlavních témat. KDU-ČSL na své včerejší tiskové konferenci představila vlastní rozšířený plán zahrnující i potírání internetového sázení. Není tajemstvím, že mnoha politikům z KDU-ČSL právě internetové sázení hodně vadí. Miroslav Kalousek, ještě coby člen KDU-ČSL a hlavně ministr financí, sice dal českým sázkovým kancelářím na online poli zelenou, ovšem řada jeho dnes už bývalých…

Hazard (resp. jeho omezování nebo zatěžování vyššími daněmi) je pro české politiky v posledních dnech jedním z hlavních témat. KDU-ČSL na své včerejší tiskové konferenci představila vlastní rozšířený plán zahrnující i potírání internetového sázení. Není tajemstvím, že mnoha politikům z KDU-ČSL právě internetové sázení hodně vadí. Miroslav Kalousek, ještě coby člen KDU-ČSL a hlavně ministr financí, sice dal českým sázkovým kancelářím na online poli zelenou, ovšem řada jeho dnes už bývalých spolustraníků tím nadšena nebyla.

Marketing Meeting balicek

Lidovecký předseda Cyril Svoboda představil návrh novely loterijního zákona nově doplněný o výslovný zákaz internetového sázení a sázení přes mobilní telefony. Licenci na provoz online kurzového sázení v České republice mají společnosti Fortuna, Chance, Sazka, Synot Tip, Tipsport, El Rancho, Bracebridge a Rio Games. Ještě před jejich příchodem na online trh si čeští sázkaři našli zábavu u zahraničních sázkových kanceláří. I na ně KDU-ČSL pamatuje. Chce bankám zakázat převody peněz z kurzového sázení na Internetu. Podobnou cestou se dříve vydali politici v USA v boji s online kasíny.

Cyril Svoboda se nedomnívá, že by takto rezolutní zákaz narážel na směrnice Evropské unie, takže by jej bylo možné implementovat do české legislativy. Již v minulosti se však nechali někteří zástupci provozovatelů online sázení slyšet, že v případě zákazu jsou připraveni na spor s Českou republikou kvůli zmařené investici. Je také otázkou, jestli si lidovecký návrh najde podporu mezi politiky z ostatních stran. Samotná KDU-ČSL samozřejmě dostatek hlasů na jeho schválení nemá. Proti se navíc staví i Česká bankovní asociace. (Finanční noviny)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).