Hlavní navigace

KDU-ČSL chce online sázení udělat přítrž

16. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hazard (resp. jeho omezování nebo zatěžování vyššími daněmi) je pro české politiky v posledních dnech jedním z hlavních témat. KDU-ČSL na své včerejší tiskové konferenci představila vlastní rozšířený plán zahrnující i potírání internetového sázení. Není tajemstvím, že mnoha politikům z KDU-ČSL právě internetové sázení hodně vadí. Miroslav Kalousek, ještě coby člen KDU-ČSL a hlavně ministr financí, sice dal českým sázkovým kancelářím na online poli zelenou, ovšem řada jeho dnes už bývalých…

Hazard (resp. jeho omezování nebo zatěžování vyššími daněmi) je pro české politiky v posledních dnech jedním z hlavních témat. KDU-ČSL na své včerejší tiskové konferenci představila vlastní rozšířený plán zahrnující i potírání internetového sázení. Není tajemstvím, že mnoha politikům z KDU-ČSL právě internetové sázení hodně vadí. Miroslav Kalousek, ještě coby člen KDU-ČSL a hlavně ministr financí, sice dal českým sázkovým kancelářím na online poli zelenou, ovšem řada jeho dnes už bývalých spolustraníků tím nadšena nebyla.

CIF20-online-tip-temata

Lidovecký předseda Cyril Svoboda představil návrh novely loterijního zákona nově doplněný o výslovný zákaz internetového sázení a sázení přes mobilní telefony. Licenci na provoz online kurzového sázení v České republice mají společnosti Fortuna, Chance, Sazka, Synot Tip, Tipsport, El Rancho, Bracebridge a Rio Games. Ještě před jejich příchodem na online trh si čeští sázkaři našli zábavu u zahraničních sázkových kanceláří. I na ně KDU-ČSL pamatuje. Chce bankám zakázat převody peněz z kurzového sázení na Internetu. Podobnou cestou se dříve vydali politici v USA v boji s online kasíny.

Cyril Svoboda se nedomnívá, že by takto rezolutní zákaz narážel na směrnice Evropské unie, takže by jej bylo možné implementovat do české legislativy. Již v minulosti se však nechali někteří zástupci provozovatelů online sázení slyšet, že v případě zákazu jsou připraveni na spor s Českou republikou kvůli zmařené investici. Je také otázkou, jestli si lidovecký návrh najde podporu mezi politiky z ostatních stran. Samotná KDU-ČSL samozřejmě dostatek hlasů na jeho schválení nemá. Proti se navíc staví i Česká bankovní asociace. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.