Hlavní navigace

Kdy bude Skype podporovat videovzkazy pod MS Windows?

28. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Skype pro MS Windows zatím zasílání videovzkazů nepodporuje. Jeho aplikace pro platformy konkurenčního Applu však ano. Zjistili jsme, kdy se dočkají i uživatelé MS Windows.

Skype již umožňuje, aby si uživatelé této komunikační služby vzájemně zasílali tzv. videovzkazy, tedy fakticky krátká videa zaznamenaná webovou kamerou sloužící jako multimediální forma e-mailu. Kuriózní je, že aplikace služby Skype pro MS Windows zatím videovzkazy nepodporuje, přestože Skype již od roku 2011 patří Microsoftu.

Skype pro MS Windows má získat plnou podporu videovzkazů během několika následujících měsíců. Lupě to řekl Tomáš Vocetka,  ředitel divize klientských produktů  Skype ČR. Videovzkazy jsou dnes pro uživatele služby Skype dostupné např. v aplikaci pro iPhone nebo systém OS X, tedy pro platformy společnosti Apple, která je velkým rivalem Microsoftu, o což je situace kurióznější. Není však bezprecedentní. 

Cloud23

Například u MS Office se v minulosti několikrát stalo, že verze vydaná pro OS X nabídla funkce, které později Microsoft využil ve verzi pro svou platformu MS Windows. V minulosti dokonce vznikla protestní internetová petice, jejíž signatáři se cítili být v roli pokusných králíků a žádali, aby Microsoft upustil od testování nových funkcí v MS Office pro OS X, což podle nich dělal.

Videovzkazy Microsoft donedávna nabízel jen v rámci své původní komunikační služby Microsoft Messenger (dříve Windows Live Messenger, původně MSN Messenger). Její provoz však skončí s letošním dubnem. Microsoft uživatele převádí právě na Skype, přičemž chce zajistit, aby Skype novým uživatelům nabízel vybrané atraktivní funkce, na které byli zvyklí z jeho původní komunikační služby spuštěné již v roce 1999. 

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).